Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ETH Balinasından Dikkat Çeken SHIB İşlemleri! Fiyatı Etkiler mi?

Türkiye'de çok sayıda yatırımcısı bulunan kripto para birimi Shiba Inu, Ethereum balinalarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Yakın zamanda dikkat çeken bir işlem gerçekleşti.
ETH Balinasından Dikkat Çeken SHIB İşlemleri! Fiyatı Etkiler mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların pek çoğunun olduğu gibi kripto para balinalarının da gözü hala Shiba Inu da (SHIB) görünüyor. Kilit bir Ethereum yatırımcısının son 24 saatte gerçekleştirdiği yüklü SHIB satın alımı piyasanın son dönemdeki en dikkat çekici işlemlerinden biri oldu.

Büyüklük bakımından 130. sırada yer alan “Galion” etiketli Ethereum balinası, son 24 saat içinde toplam 3 milyon dolar değerinde SHIB satın aldı.

Kilit ETH yatırımcısının bu işlemi ile birlikte SHIB, ilk 100 sıradaki ETH balinaları arasında en çok işlem gören token pozisyonunu elde etti.

ETH Balinasından Yüklü SHIB İşlemleri

Kripto sektöründe balina takipçisi olarak bilinen WhaleStats, balinanın işlem detaylarını Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Detaylara bakıldığında, balinanın son 24 saat içinde iki ayrı işlem gerçekleştirdiği görülüyor. Bu iki ayrı işlemin toplamında ise balina, 3 milyon dolar değerinde toplam 272 milyar SHIB biriktirmiş durumda.

GCM Yatırım Banner

WhaleStats raporuna göre, kilit Ethereum yatırımcısı paylaşım zamanından yaklaşık 8 saat önce aktif hale geldi. İlk işleminde cüzdanına SHIB başına 0.0000109 ortalama fiyatla 1.102.999 dolar değerinde tam 100 milyar SHIB ekledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Yatırımcı ayrıca büyük çaplı bir başka işlem daha gerçekleştirdi ve 1.897.160 dolar değerinde 172 milyar SHIB daha satın aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Etherscan.io verilerinden elde edilen bilgiye göre ETH balinası cüzdanında güncel olarak 3.09 milyon dolar değerinde toplam 282.79 milyar SHIB tutuyor.

Sıralama itibarıyla 130. en derin cepli ETH yatırımcısından gelen bu büyük işlem ve birikimin ardından Shiba Inu, Basic Attention Token’ı (BAT) geçmeyi başardı. Ve ilk 100 ETH balinası arasında en çok işlem gören token pozisyonuna geldi.

SHIB Fiyatı Ne Durumda?

Bu heyecan uyandıran olumlu gelişmelere rağmen, ikinci en büyük köpek temalı kripto para birimi konumundaki SHIB, bir önceki güne kıyasla yüzde 3.3 düşüşle 0,00001100 dolardan işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Popüler kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi ise 233.212.412 civarında.

Bu arada ünlü İtalyan moda markası John Richmond geçtiğimiz günlerde Shiba Inu ile iş birliği gerçekleştirdiklerini duyurdu. Açıklamada, Milano’da gerçekleştirilen iş birliğinden doğan NFT koleksiyonunu görücüye çıkaran özel bir etkinliğin hazırlandığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın