Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ETH 3 Bin Dolara Yaklaştı! Kritik Engel Aşılırsa Sırada Ne Var?

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum'un fiyatı 3 bin dolar seviyesine yaklaştı. Kritik seviyeler nereler? Fiyat nereyi hedefliyor? Detaylar;
ETH 3 Bin Dolara Yaklaştı! Kritik Engel Aşılırsa Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında Bitcoin’in (BTC) ardından en büyük piyasa değerine sahip ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) bu haftaki yükseliş hareketleri dikkat çekiyor. Haftalık kazancı yüzde 15’e yaklaşan ETH’nin 3 bin dolar seviyesini zorlamaya başladığı görülüyor.

Kripto analisti Christian Encila, Şubat ayının ETH için kritik bir ay olduğunu söylerken ay içinde 4 bin dolara doğru bir fiyat hareketinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair öngörüde bulundu.

Ethereum Staking ve ETF Beklentisi Yükselişi Destekliyor

Analist, ETH staking’in artan popülaritesinden başlayarak mevcut yükseliş hissini besleyen çeşitli faktörler bulunduğuna değindi. Ethereum 2.0 ivme kazandıkça daha fazla yatırımcının ETH’lerini staking sözleşmelerine kilitlediğini, pasif gelir elde ederken piyasadaki mevcut arzı azalttığını ve bu piyasa kıtlığının fiyat üzerinde yukarı yönlü bir baskı yarattığını ifade etti.

ETH Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dolaşımdaki tüm ETH’lerin yüzde 25‘inin şu anda staking sözleşmelerinde kilitli durumda olduğunu söyleyen analist, bunun 1-15 Şubat tarihleri arasında yatırılan 600 bin ETH‘lik önemli bir artışı temsil ettiğini ve yıllık yüzde 4’lük ödül oranıyla bu furyaya katılım teşvikinin daha da güçlendiğini belirtti.

ETH Staking Tablosu
Kaynak: BeaconChain

ETH’yi ileriye taşıyan tek gücün staking faaliyetleri olmadığını, bir Ethereum Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) potansiyel onayının da piyasaya iyimserlik aşıladığından bahseden Encila, böyle bir ürünün, kurumsal yatırımcıların kripto alanına girmesini kolaylaştıracağına ve potansiyel olarak önemli girişlere ve fiyat artışına yol açacağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca, Sepolia test ağında yakın zamanda yapılan ve gelişmiş ağ performansı ile daha düşük işlem maliyetleri vaat eden Dencun yükseltmesinin, paydaşlar tarafından olumlu tepkilerle karşılandığı bilgisini verdi. Açıklamasının devamında, bu durumun, Ethereum DeFi ekosistemine daha fazla geliştirici ve kullanıcı çekerek ekosistemin faydasını artırabileceğini ve nihayetinde ETH’ye olan talebi yükseltebileceğini kaydetti.

ETH’nin 4 Bin Dolar Yolculuğu Başladı mı?

Ethereum fiyatının 4 bin dolara giden yolda bazı engellerle karşılaşacağını söyleyen analist, büyük bir direnç seviyesinin, toplam 578.000 ETH tutan yaklaşık 1,23 milyon adresin alım yaptığı 2.850 dolar seviyesinde belirdiği bilgisini verdi. Fiyatın başa baş noktasına yaklaştıkça bu yatırımcıların kar elde etme eğilimine girerek geçici bir engel oluşturabileceğini bildirdi.

ETH In/Out of Money Verileri
Kaynak: IntoTheBlock

IntoTheBlock’un küresel para girişi/çıkışı (GIOM) verilerine göre 2.850 dolar direnç seviyesindeki sahipler kümesinin potansiyel bir satış baskısını temsil ettiğini, bununla birlikte, boğaların bu engeli aşabilirse, 3 bin dolar ve ötesine doğru başka bir sıçramanın daha olası hale gelebileceğini ifade etti.

Encila, önümüzdeki birkaç gün veya haftanın, ETH’nin bu direnci kırıp kıramayacağını ve 3 bin dolar ve ötesinde yükselişine devam edip edemeyeceğini belirlemek için çok önemli olacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.