Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ETF Uzmanı Bunu Bekliyor: Bitcoin Altını Geride Bırakacak!

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, Bitcoin ETF'lerinin bir noktada altın ETF'lerini geride bırakacağını öne sürdü. Detaylar geliyor...
ETF Uzmanı Bunu Bekliyor: Bitcoin Altını Geride Bırakacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin ETF’lerinin bu yılın Ocak ayında listelenmesi ile beraber kurumsal yatırımcılardan rekor oranlarda günlük girişler gerçekleşiyor. Bu akışlar sonrası analistler spot BTC ETF’lere dair beklentilerini yükseltiyor. 12 Mart’ta spot Bitcoin ETF girişleri günlük 1 milyar doları aşarak yeni bir rekora ulaştı.

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, Bitcoin ETF’lerinin bir noktada altın ETF’lerini geride bırakacağını belirterek, “Bütün bunları rayından çıkarabilecek tek şeyin bir tür siyah kuğu olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Balchunas, ETF’lerin büyük momentum dalgası olarak tanımlanabileceğini ve başkanlık kampanyaları gibi bir şeyin alev aldığı ve ivmenin onu ileriye doğru ittiği bir duruma atıfta bulunduğunu söyledi.

Spot Bitcoin ETF hacimleri
Kaynak: The Block

Balchunas, ETF’lerdeki heyecanın şu anda alışılmışın dışında olduğunu belirterek, “Bitcoin fiyatı buna uymaya ve yükselmeye devam ettiği sürece, haftanın beş gününden üç veya dört günü – bu ticareti bir süreliğine yavaşlatacak hiçbir şey görmüyorum” diye konuştu.

Analist değerlendirmesinin devamında, “Fiyat ne kadar yüksek olursa, o kadar çok insan ilgilenir ve ne kadar çok akış gelirse fiyat da o kadar yükselir.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Balchunas, bunun eninde sonunda zirveye ulaşacağını söyledi ancak sayıların her geçen gün daha da güçlendiğini kaydetti. VanEck’in Bitcoin ETF’si ücretini geçici olarak sıfıra indirdiğinde 180 milyon dolarlık giriş gördüğünü, bunun da bu ETF’lere olan ilginin hala çok fazla olduğuna dair bir işaret olduğuna dikkat çekti.

Hisse senedi piyasalarındaki önemli bir gerilemenin tüm bu heyecanı rayından çıkarabilecek tek şey olduğunu belirten Balchunas, bunun mutlaka Bitcoin’de bir düşüşe neden olacağını söylemediğini, ancak bu hikayeyi kesinlikle ikinci plana taşıyacağını söyledi.

Analistin değerlendirmesi, Bitcoin’in tarihi zirvelerinde işlem gördüğü bir dönemde geldi. Kripto para birimi 73.700 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC yazım itibarıyla yüzde 3’ü aşan düşüşle 70.800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.