Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Et ve Süt Kurumu’ndan Yeni Mağaza Külfet Raporu

Et ve Süt Kurumu marketleri önünde ucuz et arayışındaki halkın uzayan kuyrukları sebebiyle şube artışı için çağrı yapılırken dikkat çekici bir açıklama geldi.
Et ve Süt Kurumu’ndan Yeni Mağaza Külfet Raporu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yüksek enflasyonun en çok etkilediği gıda sektöründeki fiyat artışları, et fiyatlarına da yansıdı. Yılbaşından bu yana yükselen et fiyatları sebebiyle vatandaş daha uygun fiyatta et arayışında. Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından bir dizi önlem alınıyor ancak mağaza önündeki kuyruk her geçen gün artıyor.

TBMM’de Kamu İktisadı Kuruluşları (KİT) Komisyonu’nda, KİT’lerin açıkladığı raporlara CHP grubu tarafından yapılan itirazın görüşüldüğü bildirildi. Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdür Vekili Mustafa Kayhan ise mağazaların önündeki uzun kuyruklara karşı çözüm arayışında olduklarını bildirdi.

Kayhan açıklamasında çok mağaza açmanın mali olarak daha külfetli olduğunu savunarak, “Her bir mağazanın sabit gideri çok yüksek oluyor, sattığımız ürünle sabit gider dengeli olmuyor.” ifadelerini kullandı.

Kurum Zararının Büyük Kısmı Piyasa Müdahalesi

Cumhuriyet’in haberine göre Kayhan, çözüm için Tarım Kredi Kooperatif Market zincirleriyle protokol yaptıklarını paylaştı.

Kurum zararları hakkında detay veren Kayhan, zararların büyük çoğunluğunun iktisadi faaliyetlerden ziyade piyasaya yapılan müdahalelerden kaynaklandığı öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu iddialara da değinen Kayhan, iddia edildiği gibi dış alımlardan kaynaklı kurumun hiçbir zaman zararı olmadığını tam tersine dış alımlarda kurumun hep kâr ettiğini savundu.

Yeni bir proje hazırladıklarını da bildiren Kayhan, ESK bünyesinde kendisine ait canlı çiftliği olması için proje oluşturulduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın