Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Et ve Süt Kurumu’ndan Ramazan Ayı Öncesi Fiyat Açıklaması

Ramazan ayına yaklaşırken Et ve Süt Kurumu’ndan açıklama geldi. Arz güvenliği içi gerekli aşamaların gerçekleştirildiği belirtildi. İşte detaylar;
Et ve Süt Kurumu’ndan Ramazan Ayı Öncesi Fiyat Açıklaması
HABER GİRİŞ

Artan enflasyon ve fiyatlar karşısında zorlanan vatandaşların sofralarına koymakta en çok zorlandığı ürünlerden biri de kırmızı et olarak karşımıza çıkıyor. Et ve Süt Kurumu Ramazan ayına yaklaşırken fiyatlarla ilgili açıklama yaparak alınan önlemleri duyurdu ve gerekirse piyasaya taze karkas et satışı yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

Kurum, Twitter hesabı ve resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Ramazan ayı öncesi hazırlıklara istinaden et ve süt piyasalarını düzenleme ve dengeleme amacıyla gerekli yetkilendirme ve görevlendirilmelerin yapıldığı ifade edildi.

Üretici ve tüketicilerin korunması niyetiyle et piyasasının düzenli olarak takip edildiği, kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı konusunda gerekli tedbirlerin alındığı paylaşıldı.

Et ve Süt Kurumu satış mağazaları ile Tarım Kredi Birlik Marketlerde uygun fiyatlarla yeterli seviyede ürün arzı için gerekli tedarik aşamalarının tamamlandığı belirtildi.

Konuyla ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada, ihtiyaç olması halinde üreticilerin üretim maliyetleri göz önünde bulundurularak piyasaya taze karkas et satışı yapılacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.