Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Et ve Süt Kurumu O İddialara Yanıt Verdi

Et ve Süt Kurumu'ndan, CHP'li Karabat'ın ithal edilen etlerle rant sağlanması iddiasına yanıt geldi. Detaylar haberde...
Et ve Süt Kurumu O İddialara Yanıt Verdi

CHP İstanbul milletvekili Özgür Karabat yakın bir zamanda Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) ithal edilen etlerle rant sağlandığını ve kurumun zarara uğratıldığını iddia etmişti. Söz konusu açıklamalara yönelik Et ve Süt Kurumu’ndan yanıt geldi. Kurum tarafından yapılan açıklamada, ortaya atılan iddiaların asılsız ve gerçek dışı olduğu belirtildi.

Kurum, kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarını önlemek amacıyla dengeli bir şekilde piyasa ihtiyacı nispetinde ithalat yapıldığını bildirdi.

ESK olarak çiftçi maliyetleri doğrultusunda belirlenen fiyat politikası ile hem üretici hem de tüketicinin korunmasına hassasiyet gösterilmekte olduğu kaydedildi.

ESK açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kurumumuzun tüm yurt dışı alımları hiç bir aracı kullanmadan, AB’de kurumsal kesimhanelerden teklifler alınarak, mevzuatlara uygun bir şekilde, rekabet ve fırsat eşitliği çerçevesinde ihale usulü ile gerçekleştirilmektedir. Canlı hayvan alımlarında da üretici veya birlik ve kooperatiflerden alınan en avantajlı teklifler değerlendirilmektedir.”

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Piyasaya satışı yapılan karkas etler ve canlı kesimlik hayvanlarla ilgili müracaatların usul ve esaslarının internet sitesinde yayınlanmakta ve gelen başvuruların tamamının oluşturulan komisyon tarafından değerlendirmeye alındığı bildirildi.

Satışa sunulan canlı hayvan veya karkas etlerin, başvuru yapan firmalara eşit miktarda ve peşin ödeme ile satıldığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu