Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Estee Lauder Hisseleri Düşürülen Satış Tahminiyle Negatif

Estee Lauder, güçlü bir çeyreklik bilanço açıklasa da düşürdüğü görünüm nedeniyle piyasalarda olumsuz duyarlılık yarattı.
Estee Lauder Hisseleri Düşürülen Satış Tahminiyle Negatif
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

New York merkezli kozmetik üreticisi, 1,70 dolarlık tahminlere kıyasla hisse başına 1,86 dolar kazanç elde etti. Üç aylık rapor, yüzde 13,17’lik bir kazanç sürprizini temsil ederken şirket son dört çeyreğin tümünde piyasa beklentilerinin üzerine çıktı. Ayrı olarak yüzde 13 temettü artışı açıkladı.

Eylül 2021’de sona eren çeyrekte 4,39 milyar dolar gelir bildiren Estee Lauder, bir yıl önce 3,56 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Kazanç cephesinde beklentileri aşmasına rağmen hisseler açılış öncesinde satıcılı seyretti.
Estee Lauder Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 15.35’te yüzde 3 ekside fiyatlanırken negatif bir seansın işaretini verdi.

Düşüş, şirketin görünümünün hayal kırıklığı yaratmasıyla yönlendirildi. Enflasyon ve tedarik zinciri aksaklıkları nedeniyle yıllık satış görünümünü düşürmesi, piyasalar tarafından hoş karşılanmadı.

Estee Lauder Başkan ve CEO’su Fabrizio Freda, 2021 mali yılında olağanüstü sonuçlar elde ettiklerini belirterek hem satışlar hem de kârlılığın 2019 mali performansını önemli ölçüde aştığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Pandeminin zorlukları arasında, sosyal etki taahhütlerimiz ve sürdürülebilirlik hedeflerimizde önemli ilerlemeler kaydederken, yakın ve uzun vadeli büyüme fırsatlarına yatırım yaptık ve maliyetleri başka yerlerde disiplinle yönettik” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.