Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Esnaf Kredisinde Değişiklik Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan Halkbank esnaf kredisinde değişiklik yer aldı. Detaylar haberde…
Esnaf Kredisinde Değişiklik Resmi Gazete’de
HABER GİRİŞ

Yüksek faiz ortamında yatırımların sekteye uğrayacağı uyarıları ve iş dünyasının finansman desteği talepleri gündemde yerini korurken, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında esnaflara verilen kredide değişiklik kamuoyuyla paylaşıldı.

Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi tarafından esnaflara verilen kredilerde değişiklik yapılmasına ilişkin karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlandı.

Buna göre Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Dünya Bankası arasında geçen yıl Ağustos ayında imzalanan kredi anlaşması kapsamında Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programından yararlanan esnaf ve sanatkârlar istisna tutulacak.

Karar kapsamında, deprem sonrası küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi için kamu bankası üzerinden finansman hakkı tanınacak. Bugün itibarıyla yürürlüğe giren karar hükümleri Hazine ve Maliyet Bakanlığınca yürütülecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.