Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eski SEC Başkanı’ndan Ripple Cephesini Kızdıracak Açıklama

Robert Cohen, Ripple-SEC davasında kaybetmeyecek taraftan emin gibi görünüyor! Detaylar haberde;
Eski SEC Başkanı’ndan Ripple Cephesini Kızdıracak Açıklama
HABER GİRİŞ

Eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Robert Cohen, devam etmekte olan Ripple-SEC davasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cohen, davanın gidişatını değerlendirirken sonuç aşamasında SEC’in kaybeden tarafta olmayacağını düşündüğünü ifade etti.

“SEC, Kaybetmemek Adına Her Şeyi Yapacak!”

Kurumun İcra Dairesi eski başkanına göre, SEC, dava sonucunda galip gelmek adına her yola başvuracak.

Cohen, mahkemeden Ripple lehine bir karar çıkması durumunda ise SEC yetkililerinin olumlu bir karar alınması için federal menkul kıymetler yasalarını da araştırabileceğini söyledi.

Davaya İlgi Büyük

SEC tarafından Aralık 2020 sonlarında blockchain devi Ripple’a menkul kıymet davası açılmış ve Ripple-SEC davası, kripto para sektöründeki en büyük davalardan biri olarak tanımlanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Kurum, Bitcoin ve Ethereum’u kripto para birimi olarak kabul edip XRP‘nin kripto para birimi olmadığını belirtmiş ve dijital para birimini kayıt dışı menkul kıymet olarak konumlandırmıştı.

Davanın Sonucu Tüm Sektörü Etkileyecek

Davanın sonucunun, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi düzenlemelerinin statüsünün önemli bir belirleyicisi olması bekleniyor.

Ripple’ın kazanacağı zafer, SEC’in kripto endüstrisi için daha net düzenlemeler oluşturmasını sağlayacak.

Bunun yanı sıra, blok zinciri şirketinin Cohen’in beklediği gibi kaybeden taraf olması, 20.000’in üzerinde dijital para biriminin, menkul kıymet olarak sınıflandırılması ve Ripple ile aynı muameleye tabi tutulması anlamına geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan da davanın gidişatına ve Ripple’ın geleceğine ilişkin önemli açıklamalar gelmişti. Garlinghouse, SEC ile olan davayı kaybetmeleri halinde şirket olarak tamamen ABD dışına taşınacaklarını ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın