Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple CEO’su: Davayı Kaybedersek Buradan Gidiyoruz

Ripple ve SEC arasındaki bitmek bilmeyen dava sürerken şirket CEO'su Brad Garlinghouse'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Detaylar haberde;
Ripple CEO’su: Davayı Kaybedersek Buradan Gidiyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple ile SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) arasındaki hukuksal mücadele artık ikinci yılına yaklaşıyor. Bu süreçte XRP fiyatında yaşanan düşüş ve istikrarsızlık ise yatırımcıların pek çoğunu zarara uğratmış durumda.

Son dönemde yatırımcıların gözü kulağı mahkemeden gelecek olumlu haberlerdeyken, şirketin en yetkili ismi Brad Garlinghouse’dan davanın gidişatına ve Ripple’ın geleceğine ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Davanın sonucuyla ilgili artan spekülasyonların ortasında, Ripple CEO’su şirketin bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini açık sözlü bir şekilde anlattı.

Collision konferansında konuşan Brad Garlinghouse, SEC ile olan davayı kaybetmeleri halinde şirket olarak tamamen ABD dışına taşınacaklarını ifade etti.

“ABD’den Gideceğiz”

Brad Garlinghouse’un söylemleri şu şekilde:

Davayı kaybeden taraf olmamız halinde Ripple şirketini ABD dışına taşıyacağız ve ülke dışındaki büyümeye odaklanıp hedeflerimizden sapmayacağız. Bunu yapabiliriz demiyorum, yapacağız.

Garlinghouse, ABD’den taşınmanın, dünyanın en büyük ekonomisi olduğu için büyüme oranlarını olumsuz anlamda etkileyeceğini de sözlerine ekledi.

Ülkede birçok işletme daha dostane politikaları sebebiyle operasyon merkezlerini Miami’ya taşımıştı. Bu arada Ripple geçtiğimiz günlerde Kanada’daki ilk ofisini hizmete açmıştı.

Tüm Piyasanın Gözü Ripple – SEC Davasında

SEC ve Ripple arasındaki davanın sonucunun tüm kripto endüstrisi üzerinde büyük bir etki yaratabileceği gerçeği ortada. Bunun yanı sıra XRP için olumsuz bir durumun ortaya çıkması daha fazla işletmenin ülkeden çıkmasına neden olabilir.

Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin büyümesi, SEC davası nedeniyle engellenmiş ve birçok ABD kripto borsası, açılan dava nedeniyle kripto parayı listelemeyi durdurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu