Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eski Politikacı Şaşırttı: Siz Nefret Ettikçe XRP Büyüyecek!

Son dönemdeki söylemleriyle Ripple topluluğunun favori isimlerinden biri haline gelen eski ABD kongre adayı Gokhshtein'in gündeminde yine XRP vardı. Detaylar haberde;
Eski Politikacı Şaşırttı: Siz Nefret Ettikçe XRP Büyüyecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Önde gelen medya kuruluşu Gokhshtein Media’nın sahibi David Gokhshtein çeşitli çevrelerden gelen eleştirilere rağmen Ripple’ın büyümesinden emin görünüyor. Eski ABD Kongre Adayı, projeye yönelik nefret söylemlerine bakılmaksızın Ripple topluluğunun doğru yolda olduğuna inanıyor.

Gokhshtein son yaptığı paylaşımda düşüncelerinde herhangi bir sapma olmadığını gösterdi.

Gokhshtein: Ripple Ordusu Büyüyor

Sosyal medya fenomeni haline gelen isim paylaşımında, “XRP’ye olan nefret arttıkça, Ripple ordusunun daha da büyüyüp güçlenmekte olduğunun” altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Ethereum Topluluğundan Ripple’a Destek Yok!

Sektördeki çoğu kişinin beklediğinin aksine, Ripple, SEC’e karşı devam eden davasında kripto para birimi topluluğundan beklediği seviyede destek göremedi. Ripple’ın piyasadaki rakipleri özellikle de piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi konumundaki Ethereum’un bazı destekçileri bu konuda başı çekiyor.

Ethereum cephesi, Silikon Vadisi teknoloji şirketi Ripple’ın SEC’e karşı sürdürmekte olduğu yasal savaşıyla yüzleşmek adına yalnız bırakılması gerektiğine inanıyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto sektörünün tartışmasız en önemli isimlerinden biri olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu duruma yakın tarihli bir tweet’inde değindi. Buterin, Ethereum hayranlarının ve destekçilerinin SEC davasında Ripple’ı destekleme gibi bir yükümlülüğü olmadığını dile getirdi.

Rus asıllı Kanadalı isim bunun nedenine de değindi. Ona göre Ripple, SEC ile olan yasal savaşında Ethereum’u Çin kontrollü olarak nitelendirdiğinde koruma hakkını kaybetti.

Ethereum topluluğu Buterin’in düşüncelerine alkış tutarken, Ripple destekçileri ise pek çok sosyal medya platformunda bir araya gelerek kendisini oldukça ağır bir şekilde eleştirdi.

John Deaton, Ethereum Topluluğuna Sert Çıktı

Crypto Law’ın kurucusu Avukat John Deaton da Buterin’in söylemlerine kaşlarını çatan Ripple sevdalıları arasında yer aldı. Deaton, Ethereum’u bu konu için eleştirirken sert sözler sarf etmekten kaçınmadı:

“Utanç verici ve iğrenç yorumları silmediğinizi ya da bunlarla ilgili açıklama yapmadığınızı gördükçe daha fazla düşünüyorum. Yanlış konuşmadığımı şimdi daha iyi anladım. Bu, Ripple’a değil, masum dijital varlık sahiplerinden oluşan bir topluluğa yönelik zamansız ve nefret dolu bir yorumdu.”

Genel çerçevede bakıldığında 2017’den bu yana Ripple ve Ethereum’un sıkı rekabet halinde olduğu biliniyor. Ripple’a SEC tarafından kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle dava açıldığı an ve bugüne kadar olan süreçte bile iki taraf birbirine karşı sıkı rakip olmaya devam etti.

Her şeye rağmen son olarak Hinman görüşlerinin SEC’in gizlilik kapsamına alınması talebinin reddedilmesiyle birlikte Ripple, davada SEC’e karşı bir üstünlük daha kazandı. 2023’ün başlarında sonlanması yakın görünen davada ibre Ripple tarafına kaymış görünüyor.

XRP’de Son Durum

Haber yazımı esnasında XRP, son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde bir yükseliş ile 0.48 seviyelerinde işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kripto para birimi son bir haftada ise yüzde 1.7 civarında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.