Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ESEN ve KIMMR’dan Temettü Açıklaması! HKTM’den Yeni İş İlişkisi

Borsa İstanbul’da işlem gören ESEN ve KIMMR temettü açıklamasını, HKTM ise yeni iş ilişkisini duyurdu. İşte detaylar;
ESEN ve KIMMR’dan Temettü Açıklaması! HKTM’den Yeni İş İlişkisi
HABER GİRİŞ

Esenboğa Elektrik Üretim (ESEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden kar payı dağıtımına yönelik bildirim paylaşarak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket, pay başına brüt 0,156 TL, net 0,140 TL nakit temettü ödenmesi kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını paylaştı.

Bunun yanında yüzde 73,49 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapılmasının da onaylanarak kesinleştiğini bildirdi. Şirket, geçen yıl 533 milyon TL net kar açıklamıştı.

ESEN, günlük yüzde 2,2 yükselişle 62,4 TL’den işlem görüyor.

Hidropar

HKTM koduyla faaliyet gösteren Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret, yeni siparişine yönelik açıklama yaptı. Şirket, Hidromekanik ve Robotik Sistemler üzerine proje ve imalat yapan firmanın 490 bin euro değerinde sipariş aldığını bildirdi.

HKTM, günlük yüzde 3,2 artışla 52,3 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Ersan Alışveriş Hizmetleri

KAP üzerinden kar payı dağıtımına yönelik bildirim paylaşan Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret (KIMMR), şirket faaliyetlerinde ve yapılması planlanan yatırımların finansmanında öz kaynak desteği olarak kullanılması amacıyla kar dağıtımı yapılmaması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Şirketin geçen yılki net karı 52,8 milyon TL seviyesindeydi. KIMMR yatay seyrederek 6,5 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.