Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ESCOM Yeni Yatırımı, Vestel Elektronik ise Pay Satışını Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören ESCOM iştirakinin yatırım aldığını, VESTL ise VESBE paylarındaki satışı açıkladı.
ESCOM Yeni Yatırımı, Vestel Elektronik ise Pay Satışını Paylaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Escort Teknoloji Yatırım A.Ş (ESCOM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni yatırım hakkında ayrıntıları paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, bağlı ortaklığı olan Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım’ın 07.11.2022 tarihinde 7.424.000 TL şirket değerlemesi üzerinden yüzde 6  oranında iştirak ettiği Scoutli Teknoloji ve Yazılım’ın 26.930.000 TL değerinde yatırım aldığını duyurdu.

KAP üzerinden yapılan duyuruda Alesta’nın yatırım turunda mevcut payını koruduğu aktarıldı. Değerlenmesi 10 ayda yüzde 262 yükselten Scoutli’nin, E-spor organizasyonları için  veri analitiği,  scouting ve takım yönetim platfromu hizmetleri sunduğu paylaşıldı.

ESCOM günlük yüzde 2,5 gerileyerek 30,3 TL’ye geriledi. Haftalık yüzde 4,7 ve aylık yüzde 8,6 değer kaybetti. Yıllık artış oranı ise yüzde 27 düzeyinde.

Vestel Elektronik

KAP’tan açıklama yapan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret (VESTL), Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret (VESBE) paylarının Borsa İstanbul’da kurumsal yatırıcılara özel emir yöntemiyle 14,80 – 15,04 TL fiyat aralığından toplam 32 milyon TL nominal tutarlı satış işleminin ortaklık tarafından gerçekleştirildiği açıklandı.

Bu işlemle birlikte VESBE sermayesindeki payın yüzde 77,33 oranına gerilediği kaydedildi. Bu pay satışını takip eden 180 gün boyunca ilave hisse satış yapılmayacağı taahhüt edildi.

VESTL, günlük yüzde 1,8 düşüşle 59 TL, VESBE günlük yüzde 1,2 düşüşle 15,7 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu