Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eroğlu: Deprem Raporu Önümüzdeki Hafta Bitecek

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Eroğlu, depreme yönelik hazırlanan raporun önümüzdeki haftalarda biteceğini söyledi. İşte detaylar...
Eroğlu: Deprem Raporu Önümüzdeki Hafta Bitecek
HABER GİRİŞ

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, deprem raporu hakkında açıklamada bulundu. Komisyonun depremler ardında çok yoğun bir şekilde çalışma yürüttüğünü kaydetti.

Başkan Eroğlu, komisyonun şu an taslak bir rapor hazırladığını ve önümüzdeki haftalarda biteceğini söyledi. Raporda tespitler, teklif ve tavsiyeler diye bir bölüm ayırdıklarını kaydetti. Bütün kurumlarla bunu belirleyeceklerini dile getirdi.

“Ülke Genelinde Deprem Hazırlığı Yapılması Şart”

Deprem riski olan illerde dirençli şehirlerin kurulmasını tavsiye ettiklerini söyledi. Depremdeki can kayıpların herkesin yüreğini yaktığını dile getirdi.

Eroğlu, ilk önce riskli bölgelerden başlayarak ülke genelinde depreme hazırlık yapılmasının şart olduğunu ekledi. Bütün kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların hassas, aynı zamana duyarlı olması gerektiğini aktardı. Deprem olduktan sonra insanların binanın sağlamlığına ve statiğime baktığını kaydetti.

Her binanın projesinin muhafaza edilmesi gerektiğine işaret etti. Hatta projenin binanın yöneticisine zimmetlenmesi gerektiğini vurgulayarak binanın sağlam ya da çürük olduğunun tespit edilmesi için projesine bakılması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Eroğlu, proje olmaması durumunda karotlar alıp bakıldığını kaydetti. Raporun çok kapsamlı hazırlandığını ve faydalı olacağını bildirdi.

Yakın bir zamanda depreme yönelik açıklama yapan Eroğlu, deprem bölgesindeki yol ağının 9 bin 176 kilometre olduğunu ve bunun 184 kilometresi depremden etkilendiğini aktarmıştı.  Bölgedeki demir yolu ulaşımındaki hasarın maliyeti 15,3 milyar TL olarak açıklandı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın