Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ermenistan’da Görülmemiş Rezillik! Herkes Dondu Kaldı

Ermenistan’da, Azerbaycan ve Türkiye’yi hedef alan açıklamalarda bulunan Pelosi’yi kimse anlamadı. Basın toplantısındaki kriz Pelosi’nin yüzüne de yansıdı.
Ermenistan’da Görülmemiş Rezillik! Herkes Dondu Kaldı

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, geçtiğimiz günlerde Ermenistan’a gitmişti. Pelosi’nin Tayvan ziyaretleri ve Asya’da Çin ile oluşan gerginliklerin ardından Ermenistan’a gitmesi soru işaretlerine neden oldu. Ermenistan’da Ulusal Meclis’te basın toplantısı yapan Pelosi açıklamalarda bulundu ancak kimse anlamadı. Basın toplantısında bir çevirmenin olmayışı ve Pelosi’nin şaşkın yüz ifadeleri oldukça dikkat çekti.

Ermenistan’a Yakışan Basın Toplantısı

Ermenistan’da Azerbaycan ve Türkiye’yi hedef alan açıklamalar yapan Pelosi’yi basın toplantısında kimse anlamadı. Basın toplantısında Pelosi’nin açıklamalarından sonra gazeteciler ve siyasiler dondu kaldı. Çünkü toplantıda Pelosi’nin söylediklerini çevirecek bir tercüman yoktu.

Apar topar getirilen tercüman ise Pelosi’nin söylediklerini çevirmekte zorlandı. Pelosi tercümana yardımcı olmaya çalışsa da fayda etmedi. Toplantıdaki kriz esnasında Meclis Başkanı’nın yüz ifadeleri dikkat çekti.

Bürokratın söylediklerinden bazılarını dakikalar sonra hatırlayan tercüman Pelosi’yi kenara iterek söz istedi.

Pelosi, uluslararası temaslarına Ermenistan’ı dahil etti. Azerbaycan’ı hedef alan sözleri gündem olmuştu. Bürokrat, “Azerbaycan’ın eylemleri yasadışı ve ölümcül” ifadelerini kullandı. Dağlık Karabağ için de taraflı ve kendi çıkarları doğrultusunda konuşan Pelosi, Dağlık Karabağ bölgesinin Ermeni kalması gerektiğini ifade etmişti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu