Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erken Rezervasyonda Yeni Dönem: Yerli Turistin Yatacak Yeri Yok!

Bu yılki yaz sezonu yerli turist için hüsranla geçeceğe benziyor. Öngörülemeyen fiyatlar yüzünden çoğu işletme erken rezervasyon seçeneğini devre dışı bıraktı.
Erken Rezervasyonda Yeni Dönem: Yerli Turistin Yatacak Yeri Yok!
HABER GİRİŞ

Yakın zamanda otellerin milliyet farkı ödemesi alarak yerli turistlere daha yüksek fiyatlamada bulunduğu haberleri gündemde yer aldıktan sonra bir diğer sorunun da kapanan erken rezervasyonlarla ilgili olduğu görüldü.

Yükseliş seyrini sürdüren enflasyon nedeniyle işletmelerin ileri tarihli fiyatlandırma yapmakta zorlandığı ve erken rezervasyondan uzaklaştığı öğrenildi.

Yüksek fiyatlardan kaçınmak isteyen yerli turistlerin otellerden “kapasite dolu” yanıtını aldığı haberini veren Bloomberg’ün aktardığına göre yerli turist yersiz kaldı.

Erken rezervasyonda talep rekoru görüldüğünü paylaşan sektör temsilcileri, enflasyonun altında kalan fiyatlar nedeniyle otellerin ayırdıkları odaları yerli turiste kapattığını ve yerli turistin de azalan taksit sayısı ve pahalı gelen fiyatlar nedeniyle tatil planını ertelediğini aktardı.

Türkiye Artık Yabancılar için de Pahalı

Yerli turistin pahalılık nedeniyle yurt içinde tatil yapması hayal olurken, yüksek enflasyondan yabancılar da nasibini aldı.

GCM Yatırım Banner

Sıcak para girişi için yabancı turist girişi dört gözle beklense de son yapılan bir araştırmada Türkiye’nin tatil için en pahalı destinasyonlar arasında anıldığı görülmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın