Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erkan ve Şimşek Yabancı Yatırımcılarla Görüşerek Sunum Yaptı

Bakan Şimşek ve Başkan Erkan’ın 50 yabancı yatırımcıyla buluştuğu toplantının başarılı geçtiği belirtildi. İşte detaylar;
Erkan ve Şimşek Yabancı Yatırımcılarla Görüşerek Sunum Yaptı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın JPMorgan tarafından organize ettiği toplantıda yatırımcılarla buluşacağı daha önce duyurulmuştu. JPMorgan’dan yetkililer, toplantının yetkililerin piyasayla doğrudan temasa geçmeleri açısından önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

50 yabancı yatırımcının katıldığı toplantıyla ilgili konuşan JPMorgan Türkiye Masası Başkanı Burak Kaynak, yatırımcıların Şimşek’i uzun yıllardır tanıdıklarını, fakat Erkan’ın TCMB Başkanı olarak yabancı yatırımcılarla ilk kez buluştuğunu belirtti.

Erkan’ın enflasyonun görünümü ve para politikası hakkında kapsamlı ve teknik bir sunum gerçekleştirdiğini, sunumun ardından başarılı bir soru-cevap seansı yapıldığını paylaştı.

Burak Kaynak, yatırımcıların Türk yetkililerin aldığı kararların mantığını, amaçlarını ve hedeflerini öğrenmeyi önemsediğini ifade etti.

“Önemli Bir Fırsat”

Kaynak, toplantının ekonomi politikası yetkilileriyle piyasanın doğrudan iletişime geçmesi açısından önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. Toplantıda Erkan’ın “para politikası ve makroekonomik görünüm”, Şimşek’in “ekonomik görünüm” konulu sunumları bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

JPMorgan’ın organize ettiği kritik toplantıda Şimşek ve Erkan haricinde Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ile Türkiye Varlık Fonu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi başkanları da yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.