Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ereğli Demir Çelik Temettü Verecek mi? Kesin Karar Açıklandı

Borsa İstanbul’da gündemden hiç düşmeyen hisseler arasında yer alan Ereğli Demir ve Çelik, kar payı dağıtım teklifinin Genel Kurulda onaylandığını duyurdu.
Ereğli Demir Çelik Temettü Verecek mi? Kesin Karar Açıklandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcıların yakından takip ettiği ve son yıllarda hisse performansı açısından beklentilerin çok altında kalan Ereğli Demir ve Çelik (EREGL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, 20 Mart’ta Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda yatırımcılara brüt 0,50 TL, net 0,45 TL temettü vermeyi kararlaştırdığını belirtmişti.

Ereğli Demir Çelik Temettü Verecek mi? Kesin Karar AçıklandıKaynak: KAP

28 Mart’ta yapılan açıklamada Yönetim Kurulunun sunduğu temettü teklifinin Genel Kurul toplantısında görüşülerek onaylandığı açıklandı.

Ereğli Demir Çelik Temettü Verecek mi? Kesin Karar AçıklandıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 41 TL’den tamamlayan EREGL, 21 Şubat tarihinde 51 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu noktada tutunamayan hisse, devam eden süreçte yönünü negatife çevirdi. EREGL için önemli gelişmelerden biri de 2024 yılında Bank of America’nın (BofA) hisse iç in hedef fiyat açıklaması oldu.

EREGL için hedef fiyatını 17 TL olarak belirleyen BofA, şirketten gelen tepkinin sonucunda yeni bir rapor paylaştı ve EREGL için hedef fiyatını 47 TL’ye çıkarmıştı.

28 Mart’ta BIST 100 endeksi yüzde 3 yükselirken EREGL’deki artış sınırlı kaldı. Yüzde 0,7 artışla 42,1 TL’ye çıkan hisse, haftalık yüzde 3,7, aylık yüzde 10 değer kaybetti. Yıllık artış ise yüzde 12 seviyesinde gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.