Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL, YKBNK ve GARAN’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören EREGL pay geri alım açıklamasını, GARAN iştirak kuruluşunu, YKBNK alacakların satışına yönelik bilgilendirmeyi paylaştı.
EREGL, YKBNK ve GARAN’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL), 27 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, Yönetim Kurulu kararı kapsamında EREGL paylarının geri alınmasına yönelik ayrılacak fonun en fazla 1.000.000.000 TL olarak belirlediğini duyurdu.

Pay geri alımı için Yönetim Kurulu üyelerinin yetkilendirildiği belirtildi. EREGL, günlük yüzde 1 düşüşle 32,6 TL’ye geriledi.

Garanti Bankası

Türkiye Garanti Bankası (GARAN), iştirak kuruluşuna yönelik paylaşım yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, finansal teknolojiler konusunda Bankaya ve iştiraklerine danışmanlık, değerleme ve bu şirketlere yatırım konularında faaliyet göstermek amacıyla 100 bin TL sermaye ile anonim şirket kuracağını bildirdi.

Şirketin unvanının Garanti BBVA Finansal Teknolojiler olacağı belirtildi. Konuyla ilgili olarak yapılan başvurunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından onaylandığı, şirket kuruluş işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi.

GARAN, günlük yüzde 3,3 artışla 28 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Yapı ve Kredi

Borsa İstanbul’da YKBNK koduyla işlem gören Yapı ve Kredi Bankası, tasfiye hesaplarında izlenmekte olan bir kısım tahsili gecikmiş alacakların satışına yönelik açıklama yaptı. Banka, toplamda 905.791.859 TL alacağını, Birikim Varlık, Emir Varlık Yönetim, Gelecek Varlık Yönetim ve İstanbul Varlık Yönetim’e toplam 233.100.00 TL bedelle satılmasına karar verildiğini duyurdu.

YKBNK, günlük yüzde 1,4 yükselişle 10 TL’ye ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın