Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL için En Kötünün Sonuna Gelindi mi? Aracı Kurum Açıkladı

Erdemir hisseleri, Gedik Yatırım'ın son raporuyla gündeme geldi. Rapor, şirketin gelecekteki performansı hakkında önemli ipuçları sundu. İşte detaylar;
EREGL için En Kötünün Sonuna Gelindi mi? Aracı Kurum Açıkladı
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım bugün Erdemir-Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (EREGL) paylarına ilişkin rapor yayımladı. “En kötünün sonu uzak değil” başlığı ile paylaşılan raporda, EREGL için hedef fiyat ve tavsiyesini revize etti.

Aracı kurum şirketin,  2023 yılında 6,2 milyar dolar satış geliri, 650 milyon dolar FAVÖK ve 170 milyon dolar net kâr elde ettiğini anımsattı.

Gedik Yatırım bugünkü raporunda EREGL payları için hedef fiyatını 47,15 liradan 52,21 liraya çıkardı. Önerisini ise “Endekse Paralel Getiri” olarak sürdürdü.

Hisse senedinin yakın gelecekte uzun vade yatırımcılar için yeniden alım fırsatı yaratmaya başlayabileceğine öngören aracı kurum, ancak bunun birkaç çeyrek daha zaman alabileceğine işaret etti.

Hisse için fırsat zamanının; emtia döngüsüne bağlı olarak Çin’deki arz/talep görünümü, gayrimenkul sektöründeki yavaşlama, çeşitli sektörlerdeki küresel durgunluk gibi nedenlerden uzayabileceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bu aşamada talep ortamında ve emtia piyasasındaki kademeli yukarı yönlü normalleşme beklentileri sebebiyle aracı kurum EREGL payları için “Endekse Paralel Getiri” tavsiyesini koruduğunu belirtti.

Paratic Piyasalar Erdemir Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yıllık bazda yatırımcısına yüzde 18,16 oranında sınırlı bir prim sağlayan EREGL bugün TSİ 15.10 itibarıyla yüzde 0,33 düşüşle 42,26 liradan işlem gördü.

Aylık bazda yüzde 9,81 oranında değer kaybeden hisse, haftalık bazda ise yüzde 3,51 oranında düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.