Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL Hisselerinde Sıradaki Hedef Ne? Potansiyel Var mı?

BIST 100 endeksinde negatif hareketlilik devam ederken yatırımcılar EREGL hisselerinin nasıl bir performans göstereceğini merak ediyor. İşte detaylar;
EREGL Hisselerinde Sıradaki Hedef Ne? Potansiyel Var mı?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da düşüşlerin öne çıktığı süreç devam ediyor. Uzun süredir 8000 puana ulaşma konusunda zorlanan endeks, 18-19 Aralık tarihlerinde de sert düşüşler gösterdi. Negatif ortamın ne kadar süre daha devam edeceği yatırımların gündeminde ilk sıraya yerleşti.

Investing yazarlarından Günay Caymaz, BIST 100 endeksinin Ekim ayından bu yana takip edilen dar bandını test ettiğini ve 8000 puan sınırını geçmekte zorlandığını belirtti. Endekste 7590 – 7650 puan bandındaki destek hattının yeniden gündeme geldiğini söyledi.

Endekste 7650 puan seviyesinde bulunan ortalamanın altında bir günlük kapanış durumunda düşüşlerin hızlanabileceğini aktardı. Destek hattının kırılması durumunda endeksin 6000 puana kadar ulaşan destek hattını test etmesinin mümkün hale gelebileceğini paylaştı.

EREGL için Beklentiler Ne?

EREGL Hisselerinde Sıradaki Hedef Ne? Potansiyel Var mı?Kaynak: Investing

Caymaz, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL) hisselerine yönelik analizini paylaştı. EREGL’nin Eylül ayında başlayan son düşüş ivmesini Ekim’de 37 TL seviyelerinde sonlandırdıktan sonra daha çok 41 TL’ye kadar dalgalı bir seyirde yatay kaldığını savundu.

GCM Yatırım Banner

Önceki hafta hissenin kısa vadeli direnç fiyatı üzerinde haftalık kapanış gerçekleştirdiğini, EREGL’nin yeniden 3 aylık EMA değerinin üzerinde fiyatlanmaya başlayarak pozitif bölgeye geçtiğini ifade etti.

Hissenin direnç bölgesini desteğe çevirebilmesi durumunda bir sondaki hedefin 45 TL bölgesi
olabileceğini kaydetti. Hareketin devam etmesi durumunda ise Fibonacci seviyelerine göre önemli fiyat seviyelerinin 48-51-55 TL seviyeleri olacağını bildirdi.

Caymaz, kısa vadeli fiyat hareketine bakıldığında yukarı yönlü harekette 45 TL’de sağlam bir direnç gözüktüğünü belirtti ve alt bölgede 41 TL fiyatının altında günlük kapanışlarda kanal hareketine geri dönüleceği için 40 TL desteğinin ardından 37 TL bölgesine doğru geri dönüşün mümkün hale gelebileceğini aktardı.

EREGL Hisselerinde Sıradaki Hedef Ne? Potansiyel Var mı?Kaynak: Investing

EREGL payı için adil değerin mevcut fiyatın yüzde 8,5 altında 38,58 TL olarak hesaplandığını, 12 analistin ortak fiyat tahmininin 45 TL olduğunu açıkladı. EREGL, 19 Aralık saat 17.40 itibarıyla yüzde 3,8 artışla 43,3 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.