Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EREGL, ALMAD ve KAYSE’den Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören EREGL pay geri alımını, ALMAD taşınmaz satın aldığını, KAYSE ise maliyetlerini azaltacak olan yatırımcılarını açıkladı.
EREGL, ALMAD ve KAYSE’den Son Duyurular
Son Güncelleme: 
Yorum

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (EREGL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada pay geri alımı hakkında açıklama yaptı. Şirket, 25 Mayıs tarihinde 30,72 – 31,10 TL fiyat aralığından (ortalama 30,8 TL) 810.000 adet pay aldığını duyurdu.

Yapılan işlemin toplam tutarının 24.994.492 TL olduğu belirtildi. Son alımla birlikte geri alınan payların toplam nominal değerinin 16.405.000 TL, bu payların sermayeye oranının ise yüzde 0,469 olduğu ifade edildi.

EREGL, günlük yüzde 0,2 artarak kapanışını 31 TL’den yaptı. Hissede aylık yüzde 6,3, yıllık ise yüzde 24,7 oranında değer kaybı görüldü.

Altınyağ Madencilik

Borsa İstanbul’da ALMAD koduyla işlem gören Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret, varlık alımına yönelik paylaşım yaptı.

Şirket, Tekirdağ’da 2.650.000 TL peşin bedelle taşınmaz satın aldığını duyurdu. Alınan taşınmazın SPK’nın Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına oy birliği ile karar verildiği bildirildi.

ALMAD, günlük yüzde 0,7 düşerek günü 4 TL’den tamamladı.

Kayseri Şeker

Borsaya yeni katılan şirketlerden biri olan Kayseri Şeker Fabrikası (KAYSE), entegrasyon ve modernizasyon yatırımı hakkında açıklama yaptı.

Şirket, üretim maliyetlerinin düşürülmesi, verimliliğinin artırılması, üretimde sürekliliğin sağlanması amaçlarıyla Kayseri Şeker Fabrikasında 1 adet C maya vakum kazanı, Boğazlıyan Şeker Fabrikasında 1 adet küspe presesi, Turhal Şeker Fabrikasında 4 adet pres filtre modernizasyonu yatırımları gerçekleştirmeye başladığını belirtti.

Yatırımın toplam bedelinin 1.250.000 euro olduğu kaydedildi.

KAYSE, günlük yüzde 1,5 düşüşle 15,3 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu