Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’ın Suudi Arabistan İmzalı Enerji Anlaşması Onaylandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 17 Temmuz 2023'te Suudi Arabistan ile imzalanan enerji anlaşması, bugünkü onayla birlikte resmiyet kazandı. İşte detaylar;
Erdoğan’ın Suudi Arabistan İmzalı Enerji Anlaşması Onaylandı
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’de bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Suudi Arabistan ile Türkiye arasında imzalanan milletlerarası anlaşmanın bugün onaylandığı bugünkü kararla duyuruldu.

Böylece Erdoğan’ın Cidde ziyaretinde 17 Temmuz 2023’te imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti Arasında Enerji Alanında Mutabakat Zaptı” bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu mutabakat zaptının onaylanmasına 244 sayılı Kanun’un 5’inci maddesi ile 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince karar verildiği belirtildi.

Anlaşmanın iki ülke arasındaki enerji alanında iş birliğini güçlendirilmeyi hedeflediğine işaret edilerek, enerji alanındaki yatırımları teşvik etmeleri için bir çerçeve sağlayacağı vurgulandı.

Mutabakat zaptı çerçevesinde iki ülke arasında iş birliği alanlarının ortaklaşa geliştirilmesi amacıyla bir Çalışma Grubu kurulacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın