Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’ın Orta Doğuda Diplomasi Trafiği Başladı!

Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşen Erdoğan, bu kez Lübnan Başbakanı ve İsrail Cumhurbaşkanı ile temas kurdu. Erdoğan barış vurgusu yaptı. İşte detaylar;
Erdoğan’ın Orta Doğuda Diplomasi Trafiği Başladı!
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ve Filistin arasındaki yaşananlarla ilgili yoğun diplomasi trafiğine başladı. Geçtiğimiz saatler içerisinde Filistin Devlet Başkanı ile görüşen Erdoğan, bu kez Lübnan Başbakanı Necip Mikati ve İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog ile diyalog kurdu.

Lübnan Başbakanı Mikati ile bölgedeki çatışmaları değerlendiren Cumhurbaşkanı, barışın sağlanması için Türkiye’nin gayret göstermeyi sürdüreceğini söyledi.

Erdoğan, Herzog’a bölgedeki krizin büyümesi halinde yaşanacak sonuçları anlattı. Gazze halkının topluca, ayrım gözetmeksizin zarar görebileceği bir adımın, bölgede yaşanan acıları ve şiddet sarmalını daha da yükselteceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, sağduyuyla hareket edilmesi gerektiğini ve bölgede sükunetin bir an evvel tesis edilmesinin bölgenin selameti açısından kritik bir öneme sahip olduğunu paylaştı.

Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde yaşanan krizlerle ilgili nasıl bir adım atacağı ve hangi mesajları vereceği yakından takip edilecek. Uzmanlar, Erdoğan’ın son yıllarda daha ılımlı bir tutum sergilediğini ve bunu koruması gerektiğini bildiriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.