Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Sosyal Medya Çıkışı! “Evlatlarımızı Korumalıyız”

İlim Yayma Ödülleri Taktim Töreni’nde önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye'nin 20 öncesine göre demokrasisiyle hür olduğunu söyledi.
Erdoğan’dan Sosyal Medya Çıkışı! “Evlatlarımızı Korumalıyız”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödülleri Taktim Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Gündemin son gelişmeleri hakkında konuşan Erdoğan, öncelikle bugün vefat eden Katar Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah içi rahmet dileyerek taziyelerini sundu.

Erdoğan, bunun yanında sosyal medya platformları hakkında konuşarak, “Yabancı sosyal medya platformlarının kullanımının yaygınlaşmasıyla ahlaki açıdan ciddi bir erozyon hatta yozlaşma yaşandığını görüyoruz. Kendi evlatlarımızı iletişim mecralarının sinsi, yıkıcı ve olumsuz etkilerine karşı korumak zorundayız.” açıklamasında bulundu.

Yine bu platformlar vasıtasıyla milli bünyemizi tahrif ve tahrip eden sapkın akımların topluma sirayet etmeye başladığını aktardı.

Ayıca Türkiye’nin artık 20 yıl öncesine göre demokrasisiyle güvenliğiyle çok daha hür olduğunu bildirdi.

Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti ve Vakfı yurtları, bursları, eğitim merkezleri, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile iftihar verici bir müessese olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Darbe dönemlerinin ardından İlim Yayma Cemiyeti’nin çalışmalarının bir süre engellendiğini fakat şartlar düzeldiğinde faaliyetlerin yeniden hızlandığını aktardı.

İsrail’in Gazze’ye uyguladığı şiddet hakkında konuşan Erdoğan, “ Zalim İsrail yönetiminin sürdürdüğü Gazze’deki katliamların, Kudüs’teki mütecaviz eylemlerinin önüne geçeceğimiz günler Allah’ın izniyle yakındır.” açıklamasında bulundu.

Artık hem İslam aleminde hem Türk dünyasında geçmişe göre çok daha farklı, çok daha olumlu, çok daha cesur bir hava olduğunu söyledi.

Bunun yanında X hesabından açıklamada bulunan Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Nevvaf için şu taziye mesajını yayımladı:

Erdoğan Kuveyt Emiri
Kaynak: X/@RTErdogan

Ayrıca yeni Katar Emiri olan Şeyh Meşal’e yönelik açıklamada bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın