Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Sağlıkçı Ataması ve Şehir Hastanesi Duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen Sağlık Çalışanları İftar Programı'nda açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan’dan Sağlıkçı Ataması ve Şehir Hastanesi Duyurusu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Etlik Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen Sağlık Çalışanları İftar Programı’na katılım gösterdi. Erdoğan, programda sağlık gündemine dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Türkiye genelinde 42 bin 500 sağlık personeli alınacağını duyuran Erdoğan, ayrıca yeni bir şehir hastanesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yurt içinde ve yurt dışında görev yapan tüm sağlık personeline selamlarını göndererek konuşmasına başlayan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Milyonlarca insanın hayatına mal olan koronavirüs pandemisini sağlık çalışanlarının gayretiyle takdire şayan bir organizasyonla atlattıklarını söyleyen Erdoğan, bu süreçte ekonomik açıdan çok daha zengin ülkelerde gözlenen vahim durumun Türkiye’de yaşanmadığını dile getirdi.

Yüzyılın sağlık krizinde olduğu gibi asrın felaketi olarak nitelendirdiği 6 Şubat deprem felaketiyle mücadelede de son derece başarılı bir imtihan verdiklerini söyleyen Erdoğan, depremde hayatını kaybetmiş olan 505 sağlık personelini andı.

GCM Yatırım Banner

Kocaeli’ye Yeni Şehir Hastanesi Kuruluyor

Şehir hastanelerinin faydasının deprem sürecinde bir kez daha görüldüğünü belirten Erdoğan, salgın günlerinde büyük bir ihtiyacı karşılayan şehir hastanelerinin depremde yaralanan vatandaşların tedavisinde çok kritik rol oynadığını ifade etti.

Toplamda 30 bin 197 yataklı 21 şehir hastanesinin vatandaşlara en üst standartta sağlık hizmeti verdiğini belirten Erdoğan, bölgedeki 124 kamu hastanesinin 13’ünün ağır hasarlı olduğu ve bunlardan birinin tamamen yıkılmış olduğu bilgisini verdi.

Erdoğan ayrıca Kocaeli’de yeni bir şehir hastanesinin kurulması için çalışmalara başlandığını duyurdu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Türkiye Genelinde 42 Bin 500 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

“Yeni katılımlarla sağlık ordumuzu daha da güçlendiriyoruz” diyen Erdoğan, Türkiye genelinde 42 bin 500 sağlık personeli alınacağı; bunlardan 2 bin 832 sürekli işçiyle, 9 bin 59 sözleşmeli sağlık personelinin atamasının deprem bölgesindeki illere yapılacağı bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Erdoğan, felaketin yaralarının en kısa sürede sarılması için gereken her türlü çabayı sergileyeceklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.