Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Rest: Yunanistan Bundan Sonra Başının Çaresine Baksın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’la yaşanan gerilim sonrası artık görüşmelerin yürütülmeyeceğini söyleyerek rest çekti. Detaylar haberde;
Erdoğan’dan Rest: Yunanistan Bundan Sonra Başının Çaresine Baksın
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gündemle ilgili yorumlarını gazetecilerle paylaştı.

Son dönemde yaşanan adalar krizi sonrası Türkiye-Yunanistan gerilimine değinen Erdoğan, Yunanistan’la Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) Toplantısı yapılmayacağını söyledi.

“Yunanistan Bundan Sonra Başının Çaresine Baksın”

Adalarla ilgili krizde sürece yönelik tepkilerini ortaya koyduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla bir daha görüşmeyeceğiz” dedi.

Bu yıl düzenlenecek olan YDİK toplantısının yapılmayacağını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu: “Bundan herhalde daha net, daha açık bir rest olmaz. Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın.”

Türkiye, Biden’ın Davetiyle Ekonomi Forumuna Katılacak

Erdoğan, gazetecilere verdiği demeçte enerji ve iklim konulu ekonomi forumundan da bahsetti. Türkiye’nin ABD Başkanı Joe Biden’ın davetiyle enerji ve iklim konulu video konferansa katılacağını söyleyen Erdoğan;

GCM Yatırım Banner

“Yaklaşık üçer dakikalık birer tebliğimiz olacak. Bu tebliğlerimizi sunmak suretiyle iklim ve çevre konusunda ne düşündüğümüzü, neler yapmayı planladığımızı bu görüşmede video konferans aracılığıyla anlatacağız” dedi.

Suudi Prens Selman Türkiye’ye Gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çarşamba günü Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Türkiye’ye geleceğinin bilgisini verdi.

Veliaht Prens’in resmi ziyaretiyle ilgili şunları paylaştı:

“İnşallah biz de Külliye’de kendilerini kabul edeceğiz. Orada gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız ve bundan sonraki sürece yönelik Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini inşallah çok daha ileri derecede, çok daha yüksek seviyede nerelere taşıyabiliriz bunları değerlendirme fırsatını bulacağız. Ekipler, heyetler zaten geldiler. Çarşamba günü de Veliaht Prens, kendisi gelecekler. Bu bir resmi ziyarettir. Resmi ziyarete biz de resmi kabulümüzü yapacağız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın