Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Maden Kazası Açıklaması: Kimsenin Gözünün Yaşına Bakılmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde Bartın'da yaşanan maden kazası vardı.
Erdoğan’dan Maden Kazası Açıklaması: Kimsenin Gözünün Yaşına Bakılmayacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasının öncesinde, önceki günlerde AK Parti’ye katılan Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’ye parti rozetini taktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısındaki gündeminde, geçen hafta Bartın’da yaşanan maden kazası vardı. Erdoğan ocakta tüm önlemler ve sistemlere rağmen nasıl patlama yaşandığını bilmediklerini belirterek, “Kurumlar ve uzmanlar çalışmalarını tamamlayınca öğreneceğiz. Söylenen her şey spekülasyondan ibaret kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kurumların canla başla görevini yaptığını belirten Erdoğan, afet öncesi yapılan denetimleri de mercek altına aldıklarını söyledi. Amasra’daki maden ocağının en son Ağustos ayında denetlendiğini kaydeden Erdoğan, “Buna rağmen bir kaza meydana gelmişse sebeplerini araştırmak, bulmak ve gerekeni yapmak bizim vazifemizdir.” diye konuştu.

Maden kazalarının İngiltere’den Fransa’ya, Hindistan’dan Çin’e, ABD’den Rusya’ya her yerde yaşanabildiğini aktaran Erdoğan, 1930’dan bu güne 2 bin 14 vatandaşın maden kazalarında şehit olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaza ve kadere inanan insanlar olduklarını belirterek, suçlunun yakasına yapışacaklarını ifade etti. Erdoğan sözlerini, Şehitlerimizin geride kalanlarına sahip çıkacağız. Rabbimizin yazgısına da teslim olacağız. Yüzde 99’u Müslümansa buna imanımız tam olacak.” ifadeleri ile sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan: Küresel Ekonomik Krizin Farkındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ekonomik gelişmeler de yer aldı. 2023 bütçe teklifine dair konuşan Erdoğan, çalışandan işverene, esnafından çiftçisine tüm kesimleri koruyacak yatırımları sürdüreceklerini söyledi.

Türkiye’nin önümüzdeki sene benzer tempoyu sürdürmesini sağlayacak bütçe hazırladıklarını belirtti. Küresel ekonomik krizin ve artan resesyonun çıkaracağı sıkıntıların farkında olduklarını belirten Erdoğan, bazı sektörlerde bunun etkilerini görmeye başladıklarını ifade etti.

Reel sektörü daha fazla destekleyeceklerini ve 250 milyar doları aşan ihracatın daha yukarı çıkmasını sağlayacak bütçe hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Avrupa’nın doğal gazı temin etmek için bir arayış içerisinde olduğunu da söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin böyle bir problemi olmadığını vurguladı.

‘Refah Kaybını Telafi Edeceğiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan yükselen enflasyon sebebiyle sabit gelirli vatandaşların yaşadığı refah kaybını telafi etmekte kararlı olduklarını belirterek, “Önümüzdeki yılbaşında yeni bütçemizle birlikte telafi sözünü yerine getirmeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

2023 bütçesinde en büyük payı eğitime ayırdıklarını ve 58 kat artışla yaklaşık 650 milyar lira olarak belirlediklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın