Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Karadeniz Gazı Açıklaması: Yeni Müjdeler Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da katıldığı toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Karadeniz gazı için yeni müjdelerin olduğunu söyledi.
Erdoğan’dan Karadeniz Gazı Açıklaması: Yeni Müjdeler Var
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Sınırı Yolu ve Çat Afet Konutları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Karadeniz’de bulunan gaz için yeni müjdelerin olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karadeniz’de keşfettiğimiz gazı milli sistemimize bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız. Karadeniz gazını kullanıma sunduktan sonra da milletimize vereceğimiz yeni müjdeler olacak.” açıklamasında bulundu.

20 yıldır her söz verdikleri projeyi inşa etmiş bir kadro olduklarını belirten Erdoğan, geçen 20 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma adımlarına imza attıklarını söyledi.

‘Erzurum’a 50 Milyar Lira Yatırım Yaptık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan son 20 yılda Erzurum’a 50 milyar lira kamu yatırımı yaptıklarını belirterek, “İkinci bir devlet üniversitesi olarak, Erzurum Teknik Üniversitesi’ni faaliyete geçirdik. Erzurumlu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 6.5 milyar tutarında kaynak aktardık.” açıklamasında bulundu.

106 adet sağlık tesisi yaptıklarını ve 14.444 konut projesini hayata geçirdiklerini aktaran Erdoğan, “Erzurum’u Karadeniz’e bağlıyoruz. Karadeniz’den Erzurum’u dünyaya açıyoruz. Erzurum’a toplam 19 istasyondan oluşacak kent içi tramvay hattı için çalışmaları başlatıyoruz.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asya’dan Avrupa’ya uzanan petrol ve doğal gazın hem dağıtım hem ticaret merkezlerinden birisinin Erzurum olduğunu vurgulayarak, “En büyük engel olan Kafkasya’daki çatışmaları birer birer çözüyoruz. Ülkemizin desteğiyle Karabağ’ı işgalden kurtaran Azerbaycanlı kardeşlerimizle burada yeni dönemin temellerini atıyoruz.” diye konuştu.

Karadeniz’i Erzurum’a bağlayan tüneller ve yollar, Akdeniz limanlarını Kafkasya ile bütünleştiren altyapı yatırımlarının bu büyük fırsatı değerlendirebilmek için olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.