Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Kadınlara Çağrı: Türkiye Yüzyılı’nı da Sizlerle Kuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Kadın Emeği Zirvesi'nde konuştu. Kadın girişimcilere verilen desteklerden bahsetti.
Erdoğan’dan Kadınlara Çağrı: Türkiye Yüzyılı’nı da Sizlerle Kuracağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Kadın Emeği Zirvesi’nde yaptığı konuşmasına “Çalışan, üreten, yaşamak için olduğu kadar yaşatmak için de çabalayan her kadının yanındayız diyerek başlattığımız bu programın bir kez daha ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle başladı.

Meslek edinmek isteyen 45 bin kadına destek olduklarını, bu süre zarfında kadınların azmine hayran olduklarını belirtti. Kadınların demokrasi adımlarının hepsinde olduğu gibi son 20 yılda reformların tamamında etkili olduğunu dile getirdi.

Kadın girişimcilere ve kooperatiflere 2 milyar liralık kefalet paketi tahsis ettiklerini, kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını, kadını yok sayan bir toplumun, gücünün yarısından vazgeçmiş anlamına geldiğini söyledi.

Kadın Kolları Bizim Gibi Güçlü Olan Bir Parti Yok

“Kadın kolları bizim gibi güçlü olan bir parti yok. En güçlü parti biziz.” diyen Erdoğan, kadının yer almadığı bir siyasi hareketin yok olmaya mahkum olduğunu ifade etti.

Benzer şekilde gençlik kollarında da kadın üyelerin etkisine değinerek “AK Parti’nin bugüne kadar girdiği 15 seçimin tamamında açık ara birinci çıkmasında evlere girip gönül kazanan hanımlarımızın önemli payı bulunuyor.“ şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Başörtüsü ile ilgili yasal düzenlemenin eski kötü günleri hatırlattığını, birilerinin hala o karanlık günlerin özlemiyle yanıp tutuştuğunu belirtti.

Reşit Olmayan Kızların Evlendirilmesini Tasvip Etmedik

Son günlerde yaşanan olaylara atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz hiçbir zaman reşit olmayan genç kızların evlendirilmesini tasvip etmedik, etmiyoruz. Kendi ailemizde de bunun bir örneği yoktur. Hele hele çocuk yaşta cinsel istismar kabul edilebilecek bir davranış değildir. “ dedi.

Küçük yaşta evliliklerin eskiden beri yaşandığını ve son yıllarda bu sorunun bazı istisnalar dışında çözüldüğünü söyledi.

LGBT Kitabımızda Yok

“Bizim kitabımızda LGBT denen olay yok.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu büyük tehlikeye karşı daha çok mücadele edeceklerini dile getirdi.

Kadınların iş ve siyaset hayatındaki önemine bir kez daha vurgu yaparak, kadınlara Türkiye Yüzyılı’nı da sizlerle kuracağız.” sözleriyle seslendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.