Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Kabine Sonrası Asgari Ücret ve Memur Maaş Zammı Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe'de toplanırken, toplantı 8 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulundu...
Erdoğan’dan Kabine Sonrası Asgari Ücret ve Memur Maaş Zammı Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe’de toplanırken, toplantı yaklaşık 8 saat sürdü. Toplantıda öncelikli gündem ekonomi olurken, asgari ücrete yapılacak ara zam ve afet bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalar da görüşüldü.

Yeni kabine üyelerinin ikinci kez bir araya geldiği toplantıda terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler de gündem konuları arasında yer aldı.

Kabine Toplantısı’nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Hiçbir gecikmeye mahal vermeden Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek kadroları belirlediklerini ve seçimlerin kısa süre sonrasında yürütme organındaki tüm görevlendirmeleri süratle tamamladıklarını söyleyen Erdoğan, “Bugün dünden daha güçlü duruş sergileyebiliyorsak yeni yönetim sisteminin sağladığı kazanımlara borçluyuz” ifadesini kullandı.

Darbe Anayasasından Kurtulalım Mesajı

“Türkiye’nin birliğini, dirliğini, demokrasisinin standartlarını yürütecek adımları 85 milyon olarak hep beraber atalım diyoruz” sözleriyle konuşmasına devam eden Erdoğan, Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturma mesajı da verdi.

GCM Yatırım Banner

“Ülkemizi darbe mahsulü mevcut anayasasından hep birlikte kurtaralım istiyoruz diyen Erdoğan, Cumhur İttifakı ortakları ile birlikte Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Engelli Aylıkları Bayramdan Önce Yatırılacak

Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylığı ile yaşlı aylıklarının ödemesinin erkene alındığı bilgisini veren Erdoğan, böylelikle toplam 1,4 milyon vatandaşı bayramdan önce sevindireceklerini dile getirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Asgari Ücret ve Memur Maaş Zammı Açıklamaları

Asgari ücret komisyonunun çalışmalara başladığını, görüşmelerin yapıcı bir zeminde ilerlediğini ve her kesimin içine sinecek hayırlı bir karar alınacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca, memur maaş zamlarıyla ilgili Meclis’te görüşmeler yapılacağına değindi.

“Türkiye Yüzyılı Ülkemiz Kadınlarının Omuzlarında Yükselecektir”

Yeni dönemde ekonomiyi şahlandıracak kurmay kadronun kısa sürede oluşturulduğunu ve Merkez Bankası’ndan BDDK’ya kadar alanında temayüz etmiş isimleri görevlendirdiklerini belirten Erdoğan, kadınlara yönelik bir de mesaj verdi.

Kadınların yeni dönemde de bürokrasi, siyaset, iş dünyasına kadar öncü rol oynamaya devam edeceğini belirtirken, “Türkiye yüzyılı ülkemiz kadınlarının omuzlarında yükselecektir” ifadesini kullandı.

Ülkeye 500 Adet Millet Bahçesi Kazandırma Hedefi

Erdoğan, ülkenin 81 vilayetine toplam 100 milyon metrekare büyüklüğe sahip 500 adet millet bahçesi kazandırmanın en önemli hedeflerinden biri olduğundan da bahsetti.

Bu alandaki vizyon projelerinin Atatürk Havalimanı bölgesine yapılmakta olunan 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçesi olduğunu söylerken, “Dünya çapında bir eseri İstanbulumuza kazandırıyoruz” ifadesini kullandı.

KKTC Mesajı

Dün ve önceki gün gerçekleştirilen yeni dönemin ilk yurt dışı seyahatlerine de değinen Erdoğan, Kıbrıs ziyaretinden bahsederken, “Kıbrıs Türkü kardeşlerimiz bizleri muhteşem coşkuyla bağırlarına bastılar. Türk milletinin ayrılmaz parçasını teşkil eden Kıbrıs Türk halkıyla yan yana omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamınında, ne Türkiye’nin ne de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarının gasp edilmesine asla izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

11 Yer Daha Sanayi Sahası Olarak İlan Edildi

Erdoğan, konuşmasının son bölümünde afet bölgesindeki 11 ilin alt yapısı ve üst yapısıyla yeniden ayağa kaldırılmasının birinci öncelikleri olduğuna değindi.

Bugüne kadar toplanan nakdi yardımların 61 milyar lirayı bulduğunu söylerken, depremzedelerin bir an önce yuvalarına kavuşturulmasının en önemli öncelikleri olduğunun altını çizdi.

“Depremde zarar gören organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, fabrikaların hasar tespit çalışmalarını zaten tamamlamıştık” diyen Erdoğan, yayımlanan kararname ile 11 yeri daha sanayi sahası olarak ilan ettiklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.