Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Irak ve Suriye Sınırında Kara Harekatı Sinyali

Erdoğan, süregelen hava harekatıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "En kısa sürede tank ve askerle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız." dedi. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Irak ve Suriye Sınırında Kara Harekatı Sinyali
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Artvin Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin (HES), yeni bağlantı yolları ve tünellerinin yeni yerleşim bölgesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan barajın, 275 metre yüksekliğiyle Türkiye’de ilk, dünyada ise kendi sınıfında beşinci sırada yer aldığını kaydetti.

Yusufeli Barajı’ndaki enerji üretim kapasitesinin 2,5 milyon konutun veya 750 bin Togg otomobilinin enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu paylaştı. Üretilecek olan 1 milyar 900 milyon kilovatsaat enerjinin, Türkiye ekonomisine senelik 5 milyar lira katma değer temin edeceğini öngördü.

Yerli ve milli otomobil olan Togg’un teknoloji ve markalaşma alanında, Yusufeli Barajı’nı ise altyapı konusunda Türkiye Yüzyılı’na girişin sembol projeleri olarak değerlendirdi.

Şehitlerin Tek Bir Damla Kanı Boşa Gitmeyecek

Gaziantep Karkamış’taki terör saldırılarına da değinen Erdoğan, “6 masumun hayatına mal olan alçak saldırıya cevabımızı Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerini yerle yeksan ederek verdik.” dedi.

Terör saldırısında 4 yaşındaki şehide işaret eden Erdoğan, 22 yaşında öğretmenin de olduğunu bildirdi. Şehit olan bu vatandaşların tek kanının dahi boşa gitmeyeceğinin sözünü verdi. Teröristlerin kimliğinin, yerinin, sicilinin bilindiğine ise vurguda bulunarak şöyle ekledi;

GCM Yatırım Banner

“Teröristleri kimlerin himaye ettiğini, silahlandırdığını, cesaretlendirdiğini de çok iyi biliyoruz. Sabrımız çaresizliğimizden değil. Sabrımız diplomasiye, anlaşmalara, bize verilen sözlere riayet etme hassasiyetimizden.”

Güvenlik Sınırına Kadar Girmek En Meşru Hakkımızdır

Türkiye’yi harf oyunlarıyla, terör örgütünün ismini değiştirerek, yanlarında askerlere görüntü verdirerek oyalayacaklarını sananlar için yolun sonuna geldiğinin altını çizdi.

Bu saatten sonra Türkiye için tek bir sınırın olduğunu belirten Erdoğan, “O da kendi ülkemizin güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır.” ifadelerini kullandı.

Güvenlik Çizgisi Olması Gereken Yere Çekilecek

Erdoğan, Türkiye sınırlarına ve vatandaşlarına saldırıların devam ettiği yerlerde güvenlik çizgisinin olması gereken yere çekilmesine kimsenin mani olamayacağını buna karşı çıkılamayacağını vurguladı.

Birkaç gündür süregelen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nda Türkiye’nin uçaklarının, toplarının ve SİHA’larının teröristlerin tepesinde olunduğunu belirten Erdoğan, “İnşallah en kısa sürede tank ve askerle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız bunu da böyle bilin.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.