Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Hayat Pahalılığı Açıklaması: Çözüm için Gayret Gösteriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülleri Töreni’nde açıklamalarda bulundu.
Erdoğan’dan Hayat Pahalılığı Açıklaması: Çözüm için Gayret Gösteriyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülleri Töreni’nde konuştu. Erdoğan’ın gündeminde ekonomi ve hayat pahalılığı vardı.

Makroekonomiyi güçlendirecek programları hayata geçirdiklerinin altını çizen Erdoğan, “Finans kuruluşları 10 milyarlarca kaynağı ekonomimize aktarmaya başladı. Hayat pahalılığı sorununu çözmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Kısa sürede bu konuda netice alacağımıza inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’yi faiz kur enflasyon cenderesinde tutmak isteyenlerin tuzaklarıyla boğuşarak bugünlere geldiklerini belirten Erdoğan, ekonomide yaşanan sıkıntıların çok önemli bir kısmının iktisadi değil, siyasi saikle hayata geçirilen oyunların ürünü olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Ekonomide de kendi gerçeklerine uygun tedbirler geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Elbette her mücadelenin bir bedeli yükü oluyor.” diye konuştu.

Müteahhitlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel krizlerin gelişmiş ülkeler dahil tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde müteahhitlik ve müşavirlik firmalarımızın böylesine yüksek rakamlarla listede yer alması büyük bir başarıdır.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Katlanarak artan yatırım, üretim, istihdam ve ihracat gücü ile ülkenin kalkınmasına yaptıkları teşekkürden dolayı müteahhitlere teşekkür eden Erdoğan, Gözümüzü 2053’e diktik. Rabbimiz bize o günlere erişmeyi nasip eder, etmez bilemeyiz. Ama Gençlerimizin gözlerinde 2053 hedeflerimizi gerçekleştirecek azmi ve coşkuyu görüyorum.” diye konuştu.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelme yolunda ilerleyen Türkiye için ne 2053 ve 2071’in birer haya olmadığını vurgulayan Erdoğan, “Sizlerin de ilk hesaplarınızı 2053’e göre yaptığınıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.