Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Fahiş Fiyat Açıklaması: Hesabını Mutlaka Soracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, et fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek, “Milletin aşına, ekmeğine ve boğazındaki lokmasına göz dikenlerden bunun hesabını mutlaka soracağız.” diye konuştu.
Erdoğan’dan Fahiş Fiyat Açıklaması: Hesabını Mutlaka Soracağız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle bir konuşma yaptı. Erdoğan, son dönemde kırmızı ve beyaz et fiyatlarındaki artışı yakından takip ettiklerini belirtti.

Fiyat artışlarının sadece piyasa koşullarıyla izah edilemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, bazı temel gıda ürünlerinde görülen ani çıkışların arkasında fırsatçılığın olduğunu söyledi.

Bu durumun milletin temel gıda ihtiyaçlarını etkileyebileceğini ifade eden Erdoğan, bu tür fırsatçılardan hesap soracaklarını belirtti. Enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadelede fiyat oyunlarına izin vermeyeceklerini söyleyen Erdoğan, Meclis’te görüşülen düzenlemenin devlet kurumlarının elini güçlendireceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvansal üretimi ülke genelinde planlı üretime dahil edeceklerini belirterek, “İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ek destek sağlayacağız. Hayvan hastalıklarıyla mücadele için yeni tedbir alacağız. Anaç hayvan üretimini artıracağız. Islah eylem planını hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Organize tarım bölgeleri kurulduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “41 ilde 60 noktada bu çalışmaları yapacağız. Balıkesir’de dünyanın en büyük tarım bölgesi yapılıyor.” sözlerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.