Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Esnafa Müjde: Taşıtlar Yenilenirken ÖTV Ödenmeyecek

Esnafa ÖTV müjdesi veren Erdoğan, vergi muafiyeti kapsamını da genişlettiklerini duyurdu. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Esnafa Müjde: Taşıtlar Yenilenirken ÖTV Ödenmeyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nde Temel Atma Töreni’nde konuştu. Törene TOGG ile gelen Erdoğan, fabrikanın Türkiye’ye önemli kabiliyetler ve büyük ölçüde istihdam sağlayacağını belirtti. TOGG’un sadece bir otomobil markası olmadığını, aynı zamanda tasarımı , yazılımı ile bir teknoloji hamlesi olduğunu aktardı.

Erdoğan açıklamalarının arasında müjdelerinden de bahsetti. Cumhurbaşkanı evde imal edilen ürünleri internetten satanları vergi muafiyeti kapsamına aldıklarını söyledi. Basit usulde vergilendirilen esnafların kazançlarını vergiden muaf tuttuklarını hatırlattı. Muafiyet kapsamını 320 bin TL’den 700 bin TL’ye yükselttiklerini kaydetti.

830 bin esnafın muafiyetten yararlandığını, basit usul dışında kalan 13 büyükşehirdeki pazarcı esnafları bu uygulamaya dahil ettiklerini vurguladı.

Esnafa Müjde

Erdoğan, ticari aracını yenilemek isteyen esnafa seslendi ve şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, çekici işletmeciliği, ticari taşımacılık yapan esnafların aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyeceğini bildirdi.

Tüm bu konularla ilgili detayların açıklanacağını, yeni Meclis faaliyete geçtiğinde ilk yapacakları işlerden birinin bu olacağını duyurdu.

“Aile ve Gençlik Bankası Kurulacak”

Erdoğan, Karadeniz gazının rezerv değerinin 500 milyar dolarla 1 trilyon dolar arasında hesaplandığını, bu gazın Türkiye’ye sağlayacağı kazançla geleceğe yatırım yapacaklarını bildirdi.

Aile ve gençlik bankası kurulacağını, amaçlarının aile kurumunu güçlendirecek çalışmaları buradan finanse etmek olduğunu vurguladı. Ev hanımlarının primlerinin üçte birini buradan karşılayarak emekli olmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu