Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: 2024’e Daha Farklı Gireceğiz

New York’ta düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, ABD ile ilişkilere değindi ve enflasyon konusunda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: 2024’e Daha Farklı Gireceğiz
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Concordia Zirvesi’nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Türkiye’nin çok boyutlu bir ilişkisi olduğunu söyleyen Erdoğan, ABD’nin Türkiye’deki yatırımlarını artırmasının ciddi beklentileri arasında olduğunu belirtti ve ikili ticaretin 32 milyar doları aştığını dile getirdi.

Tahıl koridoruna değindi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile yoksul ülkelere 1 milyon ton tahılın sevkiyatını hedeflediklerini aktardı.

NATO’nun en önemli üyelerinden birinin Türkiye olduğunu vurguladı ve görevlerin süreceğini ifade etti. Mültecilere bakışlarının çok farklı olduğunun altını çizen Erdoğan, 600 bine yakın Suriyeli’nin gönüllü olarak döndüğünü açıkladı.

2053 için net sıfır emisyon hedefi yolunda adımlar atmayı sürdüreceklerini paylaştı ve depremden etkilenen kentlerde 1-2 yıl içinde deprem konutlarını inşa edeceklerini dile getirdi.

Enflasyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı, küresel enflasyonun dünyayı tehdit ettiğini, Türkiye’nin de bedel ödediğini belirtti. Ekonomi ekibinin yoğun çalıştığını ve başarılı bir süreç yürüttüklerini açıkladı.

Erdoğan “ İnşallah yıl sonu ya da yılın başında bunu başaracağız” ifadelerini  kullandı ve Türkiye’nin 2024’e daha farklı şekilde gireceğini vurguladı.

Kalkınma Yolu Projesi

Türkiye – Irak Kalkınma Yolu Projesi’ne değinen Erdoğan, atılacak adımlarla yeni bir dünyayı inşa etme fırsatı bulacaklarını belirtti.

Körfez ülkelerinin çok kararlı olduklarını gördüklerini, kendilerinin de aynı şekilde kararlı olduklarını paylaştı.

Yeni anayasa konusunda TBMM’de partilerin olumlu cevap vermesi halinde değiştirmeyi başarabileceklerini, çağrı yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu