Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: 2024’e Daha Farklı Gireceğiz

New York’ta düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, ABD ile ilişkilere değindi ve enflasyon konusunda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: 2024’e Daha Farklı Gireceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Concordia Zirvesi’nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Türkiye’nin çok boyutlu bir ilişkisi olduğunu söyleyen Erdoğan, ABD’nin Türkiye’deki yatırımlarını artırmasının ciddi beklentileri arasında olduğunu belirtti ve ikili ticaretin 32 milyar doları aştığını dile getirdi.

Tahıl koridoruna değindi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile yoksul ülkelere 1 milyon ton tahılın sevkiyatını hedeflediklerini aktardı.

NATO’nun en önemli üyelerinden birinin Türkiye olduğunu vurguladı ve görevlerin süreceğini ifade etti. Mültecilere bakışlarının çok farklı olduğunun altını çizen Erdoğan, 600 bine yakın Suriyeli’nin gönüllü olarak döndüğünü açıkladı.

2053 için net sıfır emisyon hedefi yolunda adımlar atmayı sürdüreceklerini paylaştı ve depremden etkilenen kentlerde 1-2 yıl içinde deprem konutlarını inşa edeceklerini dile getirdi.

Enflasyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı, küresel enflasyonun dünyayı tehdit ettiğini, Türkiye’nin de bedel ödediğini belirtti. Ekonomi ekibinin yoğun çalıştığını ve başarılı bir süreç yürüttüklerini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan “ İnşallah yıl sonu ya da yılın başında bunu başaracağız” ifadelerini  kullandı ve Türkiye’nin 2024’e daha farklı şekilde gireceğini vurguladı.

Kalkınma Yolu Projesi

Türkiye – Irak Kalkınma Yolu Projesi’ne değinen Erdoğan, atılacak adımlarla yeni bir dünyayı inşa etme fırsatı bulacaklarını belirtti.

Körfez ülkelerinin çok kararlı olduklarını gördüklerini, kendilerinin de aynı şekilde kararlı olduklarını paylaştı.

Yeni anayasa konusunda TBMM’de partilerin olumlu cevap vermesi halinde değiştirmeyi başarabileceklerini, çağrı yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.