Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Cumhuriyet Mesajı: Asırlık İhmalleri Giderdik

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlamak için mesaj paylaşan Erdoğan, Türkiye’nin AKP iktidarındaki serüvenini ortaya koydu. Değişen hükümet sistemini yorumladı.
Erdoğan’dan Cumhuriyet Mesajı: Asırlık İhmalleri Giderdik
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel mesajını paylaştı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının resmi internet sayfası üzerinden paylaşılan açıklamada Erdoğan, cumhuriyeti daha da güçlendirme hedefine vurgu yaptı.

“Bugün, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” diyen Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında emeği olan herkese şükranlarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün 100. yaşını büyük bir coşkuyla kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti, bizim bu topraklarda kurduğumuz son devletimizdir. Milletimizin maziden atiye uzanan yolculuğu Selçuklu’dan Osmanlı’ya, oradan da Türkiye Cumhuriyeti’ne devrolarak bugünlere kadar gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Forsu’ndaki 16 yıldızda manasını bulan 2 bin 200 yıllık devlet geleneğimizin tüm birikimine sahiptir. Köklü tarihimizden ve kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla, cumhuriyetimizi daha da güçlendirerek yeni asrına hazırlamanın gayreti içindeyiz. Bizzat Gazi Mustafa Kemal’in ifadesiyle ‘kimsesizlerin kimsesi’ olarak doğan cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak en önemli vazifemizdir” dedi.

Asırlık İhmaller ve Eksikler Giderildi

Mesajında, “Asırlık ihmalleri ve eksikleri gidererek yatırımlarla, cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak adımları attık” diyen Erdoğan, son 22 yılda Türkiye’nin başarı ve zaferlere koştuğunu söyledi.

Erdoğan, “Demokrasiden ekonomiye, güvenlikten adalete, eğitimden sağlığa, tarımdan dış politikaya varıncaya kadar her alanda tarihi reformları hayata geçirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Gazi Mustafa Kemal’in ‘milli mücadelenin maksat ve gayesi, milletin tam istiklâlini ve kayıtsız şartsız egemenliğini sağlamak ve sürdürmektir’ diyerek ortaya koyduğu idealini, yaklaşık bir asır sonra da olsa, gerçeğe dönüştürdük” diye ifadede bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın