Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Büyüme Rakamları Yorumu: Doğru Yoldayız

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün açıklanan ekonomik büyüme verilerini değerlendirdi.
Erdoğan’dan Büyüme Rakamları Yorumu: Doğru Yoldayız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katılarak önemli açıklamalarda bulundu. “Açılışını yapacağımız 70 kilometrelik Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos bölünmüş yolumuzun şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diyen Erdoğan, projenin önümüzdeki yıl tamamlanmasının planlandığını ifade etti.

Murat Nehri üzerinde inşa edilecek hidroelektrik santralinin baraj alanı üzerinde yapılan Tutak Viyadüğü ile ulaşımın aksadığını, 2,5 milyar liralık yatırımla bitecek olan bu yol sayesinde mesafenin 1 saatten 25 dakikaya ineceğini söyledi.

Böylelikle projenin yıllık olarak 70 milyon lirası vakitten, 41 milyon lirası yakıttan olmak üzere 111 milyon lira katkı sağlayacağını anlattı.

2023 Hedeflerine Kararlılıkla Devam Ediyoruz

Türkiye İstatistik Kurumu, Çarşamba günü ekonomik büyüme verilerini açıkladı. Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 3,9 ile beklentinin altında büyüdü.

Verilerden memnun olduğunu işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün açıklanan 2022 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamları doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidir. Küresel siyasi ve ekonomik krizlere, savaşlara, belirsizliklere rağmen 2023 hedeflerine kararlılıkla ilerlemekle kalmıyor Türkiye Yüzyılı’na da hazırlanıyoruz.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Hem yerli hem de yabancı yatırımcıları 81 ilde kendilerine sunulan destekleri ve kolaylıkları değerlendirmeye davet ettiğini söyledi.

Dünyanın neresinde olursa olsun muhataplarına hep birlikte kazanmayı teklif ettiklerini, üreterek, istihdam ederek ve ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen herkese aynı çağrıyı yaptıklarını belirtti.

Yıllardır hem vakit hem de enerjilerini terör belası için harcadıklarını ancak artık bunun geride kaldığını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.