Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Baskın Seçim Sinyali: Hazır mıyız?

Diyarbakır’daki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, baskın seçim sinyali verdi. Demirtaş hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Erdoğan’dan Baskın Seçim Sinyali: Hazır mıyız?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesinde geçen hafta meydana gelen maden patlaması nedeniyle ertelediği Diyarbakır programını bugün gerçekleştirdi. TOKİ 1525 konut ve Diyarbakır Çevre Yolu başta olmak üzere yatırımları ile yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuşma yaptı.

“Diyarbakır’ı çok özlemişiz” diyen Erdoğan, bir dönem Diyarbakırlılar ile kucaklaşmayı engellemeye çalışanların olduğunu ancak gönül birliğinden vazgeçmediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı, “Diyarbakır’ı ideolojik hezeyanların mezesi haline getirmek isteyenlere bırakmadık” dedi.

Diyarbakır ile kucaklaştıkları mesajını yineleyerek, “Diyarbakır’ın rengi terör değildir, baskı, zulüm ve acı değildir. Bugün yenilerinin açılışlarını yaptığımız, üretim ve istihdam eden fabrikalardır. Bugün sizlerle beraber sergilediğimiz bu kardeşliktir, birliktir” şeklinde konuştu.

Erdoğan Seçim için Mayıs Ayını İşaret Etti

İdeolojik hedeflerin Diyarbakır’da gerçekleştirilmeye çalışıldığını söyleyen Erdoğan, 2023 seçimlerine atıf yaparak, “7 ay var. 7 ay sonra yapılacak seçimlerde bütün bunların hesabını sormaya var mıyız?” şeklinde çıkışta bulundu.

GCM Yatırım Banner

Böylece 2023 yılının Haziran ayında yapılması planlanan seçimlerin Mayıs ayına çekilerek baskın seçime gidileceği ihtimali bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

“Demirtaş’ın Kürtlükle Alakası Yok ama Vatandaşlarımı Sömürüyor”

Erdoğan, konuşmasında Selahattin Demirtaş’a gönderme yaparak, “Edirne’de cezaevinde kalan kişinin Kürtlükle alakası yok. Bu adam Kürt değil ama vatandaşlarımı sömürüyor. Bir tane eş başkanları var; Kürt mü? Değil. O da aynı şekilde ne yapıyor? Benim Kürt kardeşlerimi sömürüyor.” dedi.

Halkın acıları üzerinden siyaset yapanların kendilerine lüks hayatlar kurduğunu savundu. “Sürekli Kürt lafı edenlerin” Kürtleri sömürdüğünü ifade etti.

“Adalet Bakanlığı Diyarbakır Cezaevini Tamamen Boşalttı”

“Diyarbakırlıların yaşadığı karanlık günler geride kaldı” diyen Erdoğan, Diyarbakır Cezaevi’ni Kültür Merkezi yapma sözünü tuttuğunu söyledi.

Adalet Bakanlığı’nın Diyarbakır Cezaevi’ni tamamen boşalttığını ve bugün itibarıyla cezaevinin Adalet Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredildiğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.