Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’a Özbekistan Yüksek Düzeyli İmam Buhari Nişanı Verildi

Türk Devletleri Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbek mevkidaşı ile temaslarda bulundu. Erdoğan’a kardeşliğin simgesi olarak nişan takdim edildi.
Erdoğan’a Özbekistan Yüksek Düzeyli İmam Buhari Nişanı Verildi
Yorum

Türk Devletleri Teşkilatı 9’uncu Zirvesi için Özbekistan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Düzeyli İmam Buhari Nişanı Takdim Töreni’nde Özbek mevkidaşı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

Türk-Özbek kardeşliğine vurgu yapan Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Erdoğan’ın bilge devlet yönetimini takdir ettiği bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yüksek Düzeyli İmam Buhari Nişanı’nı takdim etti.

Türkiye’nin her alanda kazanım sağladığı başarılarının Özbekistan’ı da mutlu ettiğini belirterek, “Türkiye’nin geleceği parlak olacak çünkü her alandan yüce bir lideri var” dedi.

Erdoğan: “İki Ülke Arasındaki İlişkiler İleri Götürülecek”

Nişan töreninin ardından konuşma yapan Erdoğan, “Bu nişanı ülkelerimiz arasındaki ezeli ve ebedi kardeşliğin güçlü bir sembolü olarak kabul ediyorum” dedi.

İmam Buhari adına üniversite kurulmasının İslam dünyasına da çok farklı bir mesaj vereceğini söyledi.

İki ülke arasında kurulan ilişkilerin daha da ileri götürüleceği mesajını vererek, Yüksek Düzeyli İmam Buhari Nişanı’nı büyük bir onurla taşıyacağını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu