Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Zelenski ile Nova Kakhovka İhtilafını Konuştu

Vurulan Nova Kakhovka barajında birbirini suçlayan Rusya ve Ukrayna arasında köprü görevi görme niyetinde olan Erdoğan, Zelenski ile telefonda görüştü.
Erdoğan Zelenski ile Nova Kakhovka İhtilafını Konuştu
Yorum

Ukrayna sınırları içerisinde ancak Rus kontrolündeki Nova Kakhovka barajındaki patlamayla ilgili Türkiye, Ukrayna tarafı ile görüştü. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elinden geleni yapmaya hazır olduğu mesajını verdi.

Erdoğan, barajdaki patlamaya ilişkin her iki taraf da birbirini suçlarken, Ukrayna liderine suların durulması için kurulacak uluslararası komisyonda Türkiye’nin de rol alabileceği önerisini sundu.

İki liderin telefon konuşmasının içeriğini paylaşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, görüşmede Erdoğan’ın detaylı araştırma için tarafların Birleşmiş Milletler (BM) ve Türkiye dahil uluslararası toplum aktörlerinden oluşmasını istediğini aktardı.

Ayrıca Erdoğan’ın Ukrayna tahılının dünya pazarına geçişine imkan tanıyan ve Türkiye’nin arabulucu rolüyle devamı getirilen Tahıl Koridoru Anlaşması’na atıf yaptığı, benzer bir müzakere yönteminin izlenebileceğini söylediği paylaşıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu