Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Yuvarlak Masanın Etrafında Dönedursunlar!

Recep Tayyip Erdoğan bugün 2023 seçimlerini işaret ederek, sinsi plan ve hevesleri çöpe atacaklarını açıkladı. Erdoğan'ın önemli açıklamaları haberde;
Erdoğan: Yuvarlak Masanın Etrafında Dönedursunlar!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün “İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı”nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmadan usanmadan Türkiye’nin alt yapısının değiştirildiğini, üst yapısının da inşa edileceğinin sözünü verdi.

20 yıldır Türkiye’de iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) işaret eden Erdoğan, “Biz kuru vaat yapmıyoruz, icraat yapıyoruz. Türkiye’yi yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. 2023 için birlik, irade, zafer sözü veren İstanbul her alanda yaptığı gibi bu hususta da Türkiye’nin lokomotifliğini yürütecektir.” dedi.

“Biz Kendi İşimize Bakacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin seçim ittifakı olan Millet İttifakı’nı anımsatan Erdoğan, “Birileri yuvarlak masanın etrafında dönedursun; biz sahayı akılla, samimiyetle, azimle, fedakârlıkla ilmek ilmek örerek kendi işimize bakacağız.” diyerek dikkat çekti.

Yalan ve iftira siyasetinin oluşturduğu girdaba AKP olarak asla boyun eğmeyeceklerini belirterek, eser ve hizmet siyasetini benimseyerek yola devam edeceklerini kaydetti. AKP’nin milletin emanetçisi görevini üstlendiklerini, gelecek nesillerin misafirleri olduklarını ekledi.

“Sandığı İrade Davayı Namus Bilen”

AKP İstanbul Teşkilatı’na seslenen Erdoğan, “Sandığı irade, davayı namus bilen AK Parti İstanbul teşkilatı olarak sizlerden söz istiyorum. Ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak 2023’le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız.” dedi.

GCM Yatırım Banner

İnsanları karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan küresel baronlar olduğunu iddia eden Erdoğan, emperyalist çetelere eyvallah edilmeyeceğini söyledi. Söz konusu durumu imtihan olarak değerlendirerek milletten alınan güçle başarıyla tamamlanacağını vurguladı.

Pençe Kilit Harekâtında 480 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Erdoğan, “Ülkemizin bugün yaşadığı sorunları çözebilecek programa, vizyona, kadroya sahip tek parti biziz.” diyerek muhaliflerin dost ortamlarında bu gerçeği dile getirdiklerini savundu.

Pençe-Kilit Harekâtı hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, 480 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı. Şehitlerin olduğunu da belirterek, “Bizim inancımızda şehitler ölmez. Türkiye kendi güvenliği için sınırları içinde ve sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir.” dedi.

Türkiye’nin bu hakkının kullanmada kimsenin önüne geçemeyeceğini ileterek, “Bize boyun bükmek yakışmaz. Bize yakışan ecdada layık, gençlerimize örnek olmaktır.” diyerek vurguda bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.