Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Yoksulluğun ve Rüşvetin Olmadığı Bir Türkiye Yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün katıldığı bir etkinlikte doğal gaz ve asgari ücrete de değinerek gündeme ilişkin yorumlarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan: Yoksulluğun ve Rüşvetin Olmadığı Bir Türkiye Yapacağız
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 5. Olağan Genel Kurul ve 6. Gençlik Buluşması’na katılarak açıklamalarda bulundu. Gençlerin enerjisinin güçlerine güç kattığını ifade eden Erdoğan, “Gençler, ben size inanıyorum. Güveniyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi, ekonomik askeri ve diplomatik olarak kendi iradesini ortaya koyan, kendi hedeflerine doğru yürüyen Türkiye fotoğrafı şekillendikçe yeni durumlarla karşılaştıklarını dile getirdi.

Erdoğan açıklamasında Rusya-Ukrayna arasındaki savaşa da değinerek, arabulucu rolünü oynayan ülkenin Türkiye olduğunu belirtti. Türkiye’nin bütün bu olaylar karşısında yıpranmadığına dikkati çekti.

Vatandaşa Uygun Fiyattan Doğal Gaz Ulaştırmak için Çalışılıyor

Avrupa ülkelerinin “Kış nasıl geçecek?” düşüncelerine rağmen Türkiye’nin bütün hazırlıkları yaptığını ve doğal gazın da kömürün de hazır vaziyete olduğunu belirtti. Şu anda gündemlerinde daha uygun fiyatlarla vatandaşa doğal gazın nasıl ulaştırılacağı olduğunu kaydetti.

Asgari ücrete de değinen Erdoğan, Aralık ayında yapılacak olan yeni değerlendirmelerle yeni ücreti en uygun rakama çıkarılacağını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun Allah’ın izniyle olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Bunu biz yaparız. Şu an itibarıyla onun hazırlığı içindeyiz.”

Dindar Bir Neslin Geleceğe Hazırlanmasında TÜGVA’nın Konumu Çok Önemli

Erdoğan, Türkiye genelinde TÜGVA’nın 310 bini aşkın üyesi olduğunun altınız çizdi. 81 vilayette yapılanmasının olduğu bildirilen vakfın her geçen gün daha iyiye gittiğini vurgulayarak şöyle ekledi:

“Daha güzele gitmek suretiyle gençliğimizin, hep söylüyorum ya birileri rahatsız oluyor, dindar bir nesil olarak geleceğe hazırlanmasında TÜGVA’nın konumu çok çok önemli.”

Erdoğan konuşmasında, 17 Bakanlık olarak TÜGVA’nın her zaman yanında olunacağını ve her türlü fedakarlığın yapılacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu