Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Yeni Sivil Anayasayı Hep Birlikte Yapalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da deprem konutları temel atma ve anahtar teslim töreni ile iftar programında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan: Yeni Sivil Anayasayı Hep Birlikte Yapalım
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün katılım gösterdiği Diyarbakır deprem konutları temel atma, 1432 konut ve 17 dükkan anahtar teslim töreni ile iftar programında çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısında bulunması dikkat çekti.

Erdoğan, bugünkü programında Diyarbakır’da 2 bin 720 konutun temelinin atıldığı ve 1.432 konutun vatandaşlara teslim edildiği törenlere katılım gösterdi. Ayrıca Selahaddin Eyyubi Camii ve Külliyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ardından depremzede vatandaşlarla iftarda bir araya geldi.

Erdoğan’ın bugünkü konuşmalarından dikkat çeken satır başları şu şekilde;

“Kardeşçe Yaşamayı Sürdüreceğiz”

Temel atma törenindeki konuşmasına “Ramazan’ın son on günü içinde gizli olduğu bildirilen Kadir Gecenizi tebrik ediyorum” diyerek başlayan Erdoğan, bu coğrafyada ilelebet kardeşçe yaşamayı sürdüreceklerini ifade etti.

Türkiye’de hiç kimsenin köken, inanç, dil, kültür, kılık kıyafetinden dolayı horlanıp ötekileştirilemeyeceğinin altını çizdi.

Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Yeni Anayasa Mesajı

“Türkiye Yüzyılı’nı Diyarbakır’la beraber inşa edeceğiz. Milletimizi hayalleriyle beraber buluşturacağız” diyen Erdoğan’ın yeni sivil anayasa mesajı dikkat çekti.

“Bu ülkenin tüm insanlarının hayallerini kucaklayan yeni, sivil anayasayı beraberce yapalım” ifadesini kullanan Erdoğan, bu çağrısının 85 milyonun tamamına olduğunu vurguladı.

“İnsan İradesini Aşan Bazı Durumlar Oluşabilmektedir”

İlerleyen saatlerde depremzede vatandaşlarla iftar programında buluşan Erdoğan, burada da bazı açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında, yıkıcı depremler dolayısıyla bölge genelinde son güncellemelere göre toplam 872 bin bağımsız kısımdan oluşan 311 bin binanın kullanılamaz hale geldiği bilgisini verdi.

“Depremden hemen sonra yıkımı yerinde tespit edip kendi gözlerimizle gördük” diyen Erdoğan’ın “Şüphesiz, insan iradesini aşan bazı durumlar oluşabilmektedir” ifadesi dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu