Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Yeni Rotasını Oluşturdu! Hedef Özgür Özel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel’in kazandığı CHP’nin 38'inci Olağan Kurultayı’na ilişkin yaptığı ilk yorumuyla dikkat çekti. Detaylar haberin içerisinde;
Erdoğan Yeni Rotasını Oluşturdu! Hedef Özgür Özel
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Rize’de toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin birçok konuya değinerek, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkartarak asırlar sonra milletin dünyada hak ettiği yeri alabileceğini bildiğini öne sürdü.

Dünyada yaşanan olaylara işaret eden Erdoğan, “Adeta bir ateş çemberinin ortasındayız. Bu ateşin ülkemize zarar vermesini önleyecek güce sahibiz. Karadeniz’e barış gelecekse emin olun bizimle gelecek. Suriye ve Irak sınırlarımızın güvende kalmasını biz sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, Filistin’i İsrail’in Zulmünden Kurtarmak Boynun Borcu

Filistin-İsrail arasındaki gerileme de değinerek, “Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze’de tüm dünyanın önünde işlenen katliamların durdurulması bizim boynumuzun borcudur.” dedi.

Filistin topraklarının dört bir yanında masumları öldüren katillerin yakasına yapışmanın insani vazifeleri olduğunu söyleyen Erdoğan, bu katliamı yapanların yüzlerine her yerde suçlarını haykırmanın tarihe karşı sorumluluk olduğunu ileri sürdü.

Erdoğan: Şimdi Önümüzde Yerel Seçimler Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel’in kazandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38’inci Olağan Kurultayı’na ilişkin de yorumda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Ana muhalefetin dün kongresi olduğunu anımsatan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yenilgisine ilişkin, “Bay bay Kemal kime bay bay dedi… Edirne’deki teröristbaşı Demirtaş’a bay bay dedi. Kavala’ya bay bay dedi.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in dün Kurultay’daki konuşmasında kullandığı, “Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’a selam olsun.” sözlerini de anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu;

“Peki kongreyi kazanan zat, o kime selam verdi? O da aynen Selahattin Demirtaş’a, Kavala’ya selam verdi. Al birini vur diğerine. Bunların birbirinden farkı var mı? Yok.”

Kılıçdaroğlu’nun 12-13 seçim kaybettiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı, şimdi yerel seçimler olduğunu hatırlattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.