Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Yağmalama Olaylarına OHAL Yetkisiyle Müdahale Edilecek

Erdoğan, deprem bölgesinde açıklamalarda bulunarak OHAL sürecinin nasıl işleyeceğini paylaştı. İşte detaylar;
Erdoğan: Yağmalama Olaylarına OHAL Yetkisiyle Müdahale Edilecek
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremde toplam can kaybının 14 bin 14’e ulaştığını açıkladı. Yaralı sayısının 63 bin 794 olduğunu paylaşan Erdoğan, enkaz kaldırma gayretlerinin yoğun bir gayretle sürdüğünü belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak hedeflerinin 1 yıl içerisinde yıkılan binalara konutları zemin artı 3-4 üzere inşa etmek olduğunu kaydetti. Bunun yanında bu süreçte vatandaşlara 10’ar bin TL nakdi yardım yapacaklarını hatırlattı.

Konteyner çalışmalarının sürdüğünü, gelen konteynerları illere dağıtacaklarını aktardı. Bazı bölgelerde karavanlar ile sıkıntısı olan vatandaşların sıkıntısını giderme içerisinde olacaklarını, süreci ne yazık ki siyasi istismara yönlendirenler olduğunu bildirdi.

OHAL ile İlgili Açıklama

Bugün olağan üstü hal (OHAL) ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kanunun 3 ay süreyle ilanını yapacaklarını, Cumhurbaşkanı olarak adımı attığını, Remi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.

Süreci istismar eden, ticarette yolsuzluklara giden tüm tefecilere, fitne fesat gruplarına karşı OHAL ile müdahale etme imkanını devlete vermiş olacağını belirtti. Bazı yerlerde marketlere yağmalama çalışmalarının olduğunu, bu yağmalamalara da OHAL ile devletin Parlamentodan yetkiyi alarak müdahale edeceğini sözlerine ekledi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

“Konutları Teslim Edeceğiz”

Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, biz bugüne kadar Van’da devasa depremi nasıl atlattıysak, Malatya’da Bingöl’de İzmir’de nasıl atlattıysak orada binalara sahiplerine hızla yaparak teslim ettiysek aynı şekilde bu 10 ilimizde de bu süratle yapacak, konutları teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu