Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan ve Zelenski Görüştü! Görüşmeden Ne Mesajlar Çıktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Neler konuşuldu? Detaylar haberde;
Erdoğan ve Zelenski Görüştü! Görüşmeden Ne Mesajlar Çıktı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda görüşmenin içeriğine dair detaylar verildi.

Görüşme içeriğinin ana hatlarını Ukrayna-Rusya savaşı başta olmak üzere bölgesel ve küresel konuların oluşturduğu bilgisi verildi.

Erdoğan’ın, Türkiye olarak hem Ukrayna’da hem de Filistin topraklarında süren çatışmaların ve akan kanın durması, kalıcı barışın sağlanması için yoğun gayret gösterdiğini aktardığı belirtildi.

Ayrıca, Ukrayna’da barışın sağlanması adına Türkiye’nin kolaylaştırıcı rolünü üstlenmeye ve barış görüşmelerine ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu Zelenski’ye belirttiği ifade edildi.

Görüşmede, Karadeniz Tahıl Koridorunun yeniden yapılandırılarak işlevsel hale getirilmesinin önemine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan’ın, koridorun yeniden işlevselleşmesi için diplomatik temasların sürdürüldüğünü ve Ukrayna’da en kısa süre içinde ateşkesin sağlanıp barış için kapı aralanması gerektiğini vurguladığı belirtildi.

Erdoğan, Cuma günü Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’na katılım göstermişti.

Türkiye ekonomisinin büyüdükçe katma değerden 85 milyonun tamamının yararlanacağını söylerken enflasyonda başlayan ivme kaybının önümüzdeki dönemde daha net hissedileceğini ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.