Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Türkiye Garantör Ülke Rolünü Üstlenebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan dönüşünde önemli açıklamalarda bulunarak Gazze konusunda konuştu. Detaylar haberde...
Erdoğan: Türkiye Garantör Ülke Rolünü Üstlenebilir
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi’ne katılmıştı. Bugün Erdoğan Kazakistan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Türk devletleri arasında birliğin ve dayanışmanın başlatılmış olduğunu söyledi.

Kardeş devletler olarak, uluslararası alanda iş birliğini ve dayanışmayı artırmak noktasında mutabık kaldıklarını söyledi.

İsrail-Gazze savaş hakkında konuşan Erdoğan, Türkiye’nin garantör ülke rolünü üstlenebileceğini bildirdi.

Erdoğan, “Türkiye’ye bir garantörlük görevi düşerse biz görevi almaya hazırız, garantör ülke olabiliriz. Türkiye’nin garantör ülke olmasından daha tabii ne olabilir? Yani biz orada da garantör ülke rolünü üstlenebiliriz. Bunun şekli ne olur onu olaylar gösterir, onu zaman gösterir.” açıklamasında bulundu.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Bölgeye huzuru ve barışı getirecek formülleri destekleyeceklerini söyledi. Terör örgütlerine müsamahalı davranan kimi ülkelerin, Filistin bayrağını yasaklamaya dahi kalktıklarını söyledi.

İsrail’in çok yanlış bir adım attığını belirten Erdoğan, “Bu adımla aslında kendi geleceğini kararttı, diyebilirim. Bu sadece İsrail’i değil, İsrail’in dışındaki uzantılarını da rahatsız eden bir durum. Onun için yapılması gereken buradan geri adım atması ve bu işin durmasıdır. Şunu söyleyeyim, Netanyahu hiçbir şekilde bizim için muhatap alınabilir biri değil artık. Onu sildik, attık.” dedi.

Birleşmiş Milletler üyesi devletlerin ateşkes noktasında ikiye bölündüğünü belirten Erdoğan, bu konuda şartların zorlanacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu