Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Türkiye Fahiş Fiyatlardan En Az Etkilenen Ülkelerden

Phaselis Tüneli’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin fahiş fiyatlardan en az etkilenen ülkelerden olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Erdoğan: Türkiye Fahiş Fiyatlardan En Az Etkilenen Ülkelerden
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Antalya’da bulunan Phaselis Tüneli’nin açılışına katıldı.

Açılış törenine Dolmabahçe’den canlı bağlantı ile katılan Erdoğan, Akdeniz sahil yolu üzerindeki tünelin Antalya’nın batısındaki ilçeleriyle ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağını, ilçelerin şehir merkezi ile irtibatının daha hızlı ve güvenli hale geleceğini söyledi.

Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tünel için temennilerini şöyle dile getirdi:

“Bugün resmî açılışını gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’nin önde gelen turizm ve tarım şehri Antalyamızın ulaşım ağına kazandırdığımız son eserimiz olan Phaselis Tüneli’nin şehrimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Erdoğan Phaselis Tüneli Açıklaması
KAYNAK: Twitter

Erdoğan, Phaselis Tüneli’nin açılış töreninde ekonomiye ilişkin açıklamalarda da bulundu.

GCM Yatırım Banner

Tünelin vakit ve akaryakıt tasarrufuyla ülkemize yılda 31 milyon lira kazandıracağını söyleyen Erdoğan, karbon emisyonunda 1,8 bin ton azaltım sağlayacağını belirtti.

Dünyanın tamamındaki sıkıntıların sadece Türkiye’de yaşanıyormuş gibi gösterenleri eleştiren Erdoğan, fahiş fiyatlara değindi:

“Enerjiden gıdaya, madenlerden teknoloji ürünlerine kadar pek çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır. Hatta Türkiye üretim gücü ve lojistik avantajlarıyla bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerden biridir.”

“Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmekte kararlıyız” diyen Erdoğan, bugün yaşadığımız sıkıntıların yarının refahının bedeli olduğuna işaret etti.

“Milletimden mevsim etkisinden kaynaklanan istisnai durumlara itibar edilmemesini istiyorum” diyen Erdoğan, isteyen herkesin çalışacak işi olduğunu, Türkiye’nin siyasi olarak yakın tarihinin en itibarlı konumunda bulunduğunu ifade etti.

Ekonomide üretim tarafında işlerin iyi gittiğini kaydederek; “enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimize ulaşmanın önünde hiçbir engel kalmayacaktır” dedi.

Fiyatlardaki artış rekor seviyelere ulaşırken TÜİK verilerine göre Mart ayı enflasyonu yüzde 60’ı aşarak 20 yılın rekorunu tazeledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın