Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Türkiye Ekonomisini Dünyada İlk 10’a Sokacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Aileleri ile İftar programında konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin 2023'te bambaşka bir döneme gireceğini söyledi.
Erdoğan: Türkiye Ekonomisini Dünyada İlk 10’a Sokacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Aileleri ile İftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, dünyada ve Türkiye’deki ekonomik duruma dair değerlendirmelere yer verdi.

Dünya’nın ekonomik sarsıntıların beraberinde getirilen işsizlik sancısıyla kıvrandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz istihdamımızla, üretimimiz ve ihracatımızla hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Türkiye, 2023’ten sonra bambaşka bir döneme girecek” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş da vardı. Savaşı bitirmek için yoğun gayret gösterildiğini söyleyen Erdoğan, küresel ticaretin dengelerini bozduğu için olumsuz yansımalarını hissedildiği bu savaşın bir an önce sona ermesini istediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehit Aileleri ile İftar programında konuştu
Kaynak: Twitter

Daha önce Suriye’de görülen insani trajedilerin bir benzerinin Ukrayna’da yaşandığına dikkat çeken Erdoğan, “Bu tablo bize; vatanda toprağımızı korumanın önemini bir kez daha göstermiştir.” açıklamasında bulundu.

2020 yılından beri Ramazan aylarının koronavirüs salgının gölgesinde buruk geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılki Ramazan ayını ise Karadeniz’de cereyan eden savaş ortamında karşılandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Ülkemizi dünyanın 10 ekonomisi arasına sokacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacaklarını belirterek, “Darbelerle milli iradeyi ayaklar altına alıp, boynumuza esaret zincirini geçirmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Şehitlerimizin, gazilerimizin fedakârlığı sayesinde bu özgüvene sahibiz. Zorluklarımız vardır ama imkanlarımız da vardır.” diye konuştu.

2023’den sonra Türkiye’nin bambaşka bir döneme gireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın ekonomik sarsıntıların beraberinde işsizlik tehdidi ile kıvrandığını ve Türkiye’nin istihdam ve ihracat ile emin adımlarla yürüdüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini tamamlarken, “Şehitlerimize ve gazilerimize olan şükran borcumuzu ödemenin en güzel yolunun özellikle de ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak, gençlerimize 2053 vizyonunu miras bırakmak olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.